23 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Işıklı Yolda İlerliyor

Altaş Denizlispor teknik direktör Mesut Bakkal önderliğinde Spor Toto 1.Lig’de bir sezon daha devam etmenin ve sonraki sezona hazırlanmanın hesaplarını yapıyor.

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’na teknik direktörlük koltuğunda Serhat Gülpınar ile başlayan Altaş Denizlispor, ilk 3 maçta 0 çekmiş ve Ağustos 2021’de hiç puan alamayarak taraftarlarını umutsuzluğa sevk etmişti.

Teknik direktör Serhat Gülpınar liderliğinde Eylül 2021’de toparlanan takım üst üste aldığı Eyüpspor ve Adanaspor galibiyetlerinin ardından ayağa kalkış için sinyaller verse de sonrasında gelen puan kayıplarıyla birlikte yine düşüşe geçilmişti.

Hal böyle olunca Altaş Denizlispor Yönetim Kurulu, teknik direktör Serhat Gülpınar ile yolları ayırmaya karar vermişti. Takımın yeni teknik direktörü olarak Fatih Tekke seçilmiş ve eski milli yıldız göreve başlamıştı.

Pişmiş Tavuğun Başına Gelmeyecek Olaylar

denizlispor

Teknik direktör Fatih Tekke dönemindeki Altaş Denizlispor’u nasıl anlatırsınız denilse herhalde durumu, başlıkta kullandığımız deyimden daha iyi özetleyecek bir söz bulamayız.

Gerçekten de yeşil siyahlı takımızın o süreçte başına gelenler öylesine büyük talihsizlikler barındırıyordu ki, sadece Denizli camiası değil tüm futbol kamuoyu bu duruma şaşırmıştı.

Fatih Tekke bu sezona Bursaspor’un başında start vermiş ancak çok erken denilebilecek bir tarihte sadece 26 günlük dönemden sonra görevden ayrılmıştı.

Kasım başında yeşil siyahlı takımımızın koltuğuna oturan Fatih Tekke, aslında fena başlamamış ve takıma gözle görülür bir çıkış trendi yakalattırmıştı.

Ne var ki onun bu gidişatı sakatlıklar ve talihsizlikler silsilesiyle tam tersi bir istikamete döndü. Öyle ki yeşil siyahlı takımımız bazı maçlarda sırf yeter sayıyı tutturabilmek için altyapı oyuncularını kadroya dahil etti.

Gelinen son noktada yeşil siyahlı yönetim kurulu bir karar verdi ve teknik direktör Fatih Tekke ile de yolları ayırdı. Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’ndaki üçüncü teknik adam tecrübeli bir isim, Mesut Bakkal oldu.

Teknik direktör Mesut Bakkal ile birlikte yepyeni bir dönem başladı. Altaş Denizlispor, yeni teknik direktörüyle çıktığı 6 maçta 3 galibiyet 2 beraberlik aldı. Takımın ayağa kalkışı olarak yorumlanan bu performansın ardından yeşil siyaha gönül veren tüm taraftarların içi umutla doldu.

Denizlispor İçin Tünelin Sonundaki Işık

Denizli temsilcimizin önünde şimdi yapacağı 9 final maçı var. Bu 9 final maçının arasında bazıları ise adeta ölüm kalım mücadelesi olacak. Bu maçların ilki 3 Nisan 2022’de oynanacak Kocaelispor maçı olacak.

Zira Kocaeli temsilcisi ile Denizli takımımız arasında sadece 3 puan olması ve rakibin küme düşme hattının bir basamak üstünde bulunması bu maçı kazananın çok şey kazanacağını gösteriyor.

Bu maçın üstüne gelecek olan Tuzlaspor karşılaşması ve Ankara Keçiörengücü maçında da durum pek farklı değil. Çünkü bu iki takımın da hala küme düşme potasıyla arasında çok fazla puan farkı yok.

Bursaspor – Nasadoge Menemenspor ve Gençlerbirliği maçları da sıralamayı doğrudan etkileyecek diğer maçlar. Yani 9 haftanın 6 maçında takım kendi kaderini çizme fırsatını bulacak.

Umudumuz bu kaderin tünelin sonundaki ışığa kavuşması.