5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Mart Ayında Umutlandı

Teknik direktör Mesut Bakkal önderliğindeki yeşil siyahlı temsilcimiz Altaş Denizlispor, Mart 2022 boyunca bol bol dinlenerek ligde yalnızca tek bir maça çıktı.

Yeşil siyahlı renkleriyle Türk futbolunda apayrı bir yeri olan Denizli’nin en önemli markası olan futbol takımımız, şu sıralarda Spor Toto 1. Lig’de çok zorlu bir mücadele veriyor.

Bu sezonu 3 teknik direktörle geçiren Altaş Denizlispor, özellikle teknik direktör Fatih Tekke döneminde “bu kadar da olmaz” denilen birçok talihsizliği yaşamış ve Spor Toto 1. Lig’de çok zor duruma düşmüştü.

O dönemde taraftarların ve şehrin yüzünü güldüren yegane olay ise Ziraat Türkiye Kupası’nda alınan Galatasaray galibiyeti olmuştu.

Bu sezon Spor Toto Süper Lig’de çok kötü günler geçirmesine karşın Avrupa’da gösterdiği performansla çok güçlü rakipleri alt eden Galatasaray karşısında deplasmanda tur için sahaya çıkan teknik direktör Fatih Tekke ve ekibi, bunu çok zor koşullarda başarmıştı.

Başarılı genç file bekçimiz Abdülkerim Sünger’in muhteşem performansının damga vurduğu o maçta, Altaş Denizlispor’un yedekten oyuna sokacak oyuncusunun bile olmaması Fatih Tekke döneminde yaşanan talihsizliklerin en güzel örneğiydi.

Buna karşın ne yazık ki teknik direktör Fatih Tekke dönemindeki yegane güzellik Galatasaray maçı olarak kaldı. Hal böyle olunca yeşil siyahlı yönetim de teknik direktörüyle yolları ayırmaya karar verdi. Teknik direktör Fatih Tekke’nin ardından gelen tercih ise tecrübesiyle Türkiye’nin birçok kulübünde çalışmış olan Mesut Bakkal olmuştu.

Mesut Bakkal Bir Geldi Pir Geldi

denizlispor

Teknik direktör Mesut Bakkal, Şubat 2022’de geldiği takımımızda çok başarılı bir grafik çizdi ve deyim yerindeyse tecrübesini konuşturdu.

Şubat 2022’de Altaş Denizlispor’un önünde oynaması gereken 5 maç vardı. Bu 5 maç Spor Toto 1. Lig’de takımımızın kaderini doğrudan belirleyecek ve adeta tamam mı devam mı kararını aldıracaktı.

Teknik direktör Mesut Bakkal, tecrübesini oyunculara çok doğru bir şekilde aktararak bu işin altından kalktı. O süreçte tek mağlubiyet Yılport Samsunspor karşısında alındı. Onun dışında Eyüpspor ve Adanaspor’dan 1’er puan alındı.

Altınordu, Beypiliç Boluspor ve Balıkesirspor ise mağlup edildi. Son dönemece gelmeden alınan bu puanlar yeşil siyaha gönül vermiş tüm taraftarlara ve şehre büyük bir özgüven aşıladı.

Denizlispor Çalışkan Öğrenci Oldu

Altaş Denizlispor’un büyük avantajlarından biri de aslında yeni teknik direktörüyle bol bol çalışma fırsatı elde etmesiydi.

Mart 2022 fikstüründe sadece Balıkesirspor’a karşı tek bir maça çıkan takımımız, 25 Şubat – 3 Nisan arasını bu tek maçla geçirecek. Yani başka bir ifadeyle neredeyse 1 ay boyunca taktik idmanlara eğilme ve fiziksel seviyeyi yukarı çekme adına antrenmanlar yapılacak.

Bu antrenmanların büyük bir bölümü zaten geride kaldı ve gelen haberler takımdaki futbolcuların çalışkan öğrenciler olarak büyük bir gayret gösterdikleri yönünde. Teknik direktör Mesut Bakkal da bu gayretten son derece memnun gözüküyor.

Buna karşın işin rengi kalan maçlarda alınan sonuçlara bağlı olarak değişecek. Yine de takımın bu çalışması daha şimdiden umut veriyor.