16 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Deplasmanlarda Neden Böyle

Altaş Denizlispor teknik direktörü Mesut Bakkal önderliğinde Spor Toto 1. Lig’de küme düşmemenin hesaplarını yaparken takımdaki yükseliş grafiği dikkat çekiyor.

Denizli’nin yeşil siyahlı temsilcisi Spor Toto 1. Lig’de geride kalan 27 maçta ne yazık ki iyi bir performans sergileyemedi. Bilhassa teknik direktör Fatih Tekke döneminde büyük sakatlık sorunları ile uğraşan takım, 27 maçta sadece %30’luk bir galibiyet oranını yakalayabildi.

Bu %30’luk galibiyet oranının neticesinde Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda 8 galibiyet 6 beraberlikle 30 puan toplayan Altaş Denizlispor, 13 maçta da maalesef yeşil sahadan boynu bükük ayrıldı.

Alınan bu sonuçlar Yeşil Siyahlılar’ı Spor Toto 1. Lig puan tablosunda 17’nci sıraya yerleştirdi. Bu da takımın küme düşme korkusunu ligin bitimine haftalar kalmışken yakından yaşamasına neden oldu.

Teknik direktör Mesut Bakkal’ın takımın başına geçmesinin ardından gözle görülür bir yükselişe geçen Altaş Denizlispor, bu sezon kaybettiği puanların çoğunu deplasmanlarda verdi.

İşte yeşil siyahlı Denizli temsilcimizin deplasman karnesindeki ayrıntılar…

Ne Çok Kötü Ne Çok İyi Ortada Bir Karne

denizlispor

Aslında Altaş Denizlispor’un deplasman karnesi Spor Toto 1. Lig’de oynayan birçok takımı geçmiş bulunmakta. Bu takımlar arasında Spor Toto Süper Lig için play off potasını zorlayan Büyükşehir Belediye Erzurumspor, orta sıraların takımlarından Adanaspor ve Kocaelispor bile var.

Lig sadece deplasmanda oynansaydı puan tablosunun 11’inci basamağında yer alacak olan yeşil siyahlı ekibimiz, dışarıda oynadığı 14 maçta hanesine 13 puan yazdırarak ortada bir performans sergiledi.

Denizli dışında oynadığı bu 14 maçta 3 galibiyet ve 4 beraberlik alan takım ne yazık ki 7 kez de eve eli boş döndü.

Bu maçlardaki en büyük sıkıntı haddinden fazla gol yenmesiydi. Takımımız dışarda oynadığı maçlarda 21 kez filelerinde topu gördü. 11 kez ise karşı kalenin ağlarını havalandırmayı başardı. Buna paralel olarak deplasmandaki 7 maçta gol dahi atamayan takımımızın, gol yemediği maç sayısı ise 5’te kaldı.

Açıkça söylemek gerekirse tamamen ortada bir performans gösterildi. Belki de takımın asıl problemi, bambaşka bir yazının konusu olacak iç sahadaki çizgisinin yeterince iyi olmamasıydı…

Denizlispor Hangi Şehirlerde Daha Çok Sevindi

Altaş Denizlispor, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda toplamda 3 farklı şehirde galibiyet sevinci yaşadı.

Bu şehirlerin biri elbette takımımızın bağrından koptuğu evimiz Denizli idi. Bunun dışında ise 2 şehirde daha yeşil siyaha gönül veren taraftarların yüzü güldü.

İstanbul bu şehirlerden biri oldu. 11 Eylül 2021’de oynanan karşılaşmada Eyüpspor’u onların evinde 0 – 2 deviren takımımızın Spor Toto 1. Lig’deki diğer deplasman galibiyetleri ise aynı şehirde oldu.

Bu yönüyle Denizli’den sonra en çok mutlu olunan şehir Balıkesir idi. Zira takımımız, Balıkesir deplasmanına gittiği iki maçta da galip geldi. Buna göre önce Royal Hastanesi Bandırmaspor, ardından Balıkesirspor mağlup edildi. Böylece 2 maçtan 6 puan çıkarmayı başardık ve bu sınavları iyi verdik.

Diğer bir ifadeyle Denizli’den sonraki evimiz Balıkesir oldu.