23 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor İlk Galibiyetini Aldı; 2-0

TFF 1. Lig’in dördüncü haftası kaldığı yerden devam ediyor. Hafta mücadelesi olarak Denizlispor ekibi, Eyüpspor ekibine konuk oldu. Denizlispor mücadeleyi kolaylıkla zafere taşırken 2 gol sevinci yaşattı.

2-0 skoru ile sonlanan mücadele hem düşme hattını hem de zirveyi yakından ilgilendiren bir maç olduğu için tüm futbolseverlerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Denizlispor aldığı galibiyet ile ilk üç haftaki mağlubiyetlerin pasını attı. Diğer taraftan Eyüpspor ekibi ise yenilmezlik serisi olarak devam eden mücadelesinde ilk yenilgisini almış oldu.

TFF 1. LİG’İN 4. HAFTASINDA EYÜPSPOR, SAHASINDA DENİZLİSPOR İLE KARŞI KARŞIYA GELDİ. MÜCADELE DENİZLİSPOR’UN 2-0’LIK ÜSTÜNLÜĞÜ İLE SONA ERDİ. (UYGAR AYDIN/İSTANBUL-İHA) TFF 1. Lig’in 4. haftasında Eyüpspor, sahasında Denizlispor ile karşı karşıya geldi. Mücadele Denizlispor’un 2-0’lık üstünlüğü ile sona erdi.

Eyüpspor ekibi puan alamayarak averaj farkıyla ve 9 puanıyla 3. Sırada kendisine yer bulurken Denizli ekibi, ilk puanlarını hanesine kattı ve 14. Sırada kendisine yer buldu. Eyüp Stadyumu’nda oynanan karşılaşmanın hakemliklerini Kadir Sağlam, Emrah Ünal ve Niyazi Atakan Ataseven üstlendi.

Maçın heyecan dolu dakikaları TRT SPOR’dan yapılan canlı yayın ile takip edildi.

-Denizlispor – Eyüpspor Karşılaşma Detayları

Denizlispor’un hem kendi şansını döndürdüğü ve aynı zamanda 3’te 3 yapan Eyüpspor ekibine ligdeki ilk mağlubiyetini yaşattığı mücadelede 2 gol sesi duyuldu. İlk gol sesi Denizlispor ekibinden Ömer Şişmanoğlu’ndan geldi.

57. Dakikada gelen gol sesi skor tablosunu 1-0 yaptı. Eyüpspor’a fırsat vermeyen Denizli ekibi, 90+6’dan bir kez daha gol sevinci yaşattı. Muğdat Çelik’in sahibi olduğu gol sayesinde karşılaşma 2-0 skoruyla son buldu.

Denizlispor ekibi ilk galibiyet sevinçlerini yaşadı. 90 dakika boyunca Denizlispor ekibine 2 sarı kart göründü. Bu kartlar Oğuz Yılmaz ve Muhammed Gönülçalar’a gitti.

Mücadelede Formasını Terleten İsimler

Denizlispor’un talihini kırdığı ve verdiği emeklerin karşılığını aldığı karşılaşmada formasını terleten isimler ise şu şekildeydi;

Denizlispor: Stackowiak, Özer Özdemir, Gökhan Süzen, Mustafa Çeçenoğlu, Djedje (Dk. 81 Onazi), Darri (Dk. 61 Tusha), Oğuz Yılmaz, Schwechlen, Aissati (Dk. 61 Okan Derici), Muhammed Gönülaçar, Ömer Şişmanoğlu (Dk. 72 Muğdat Çelik)

Eyüpspor: Emrullah Şalk, Bekir Yılmaz, Timur Temeltaş (Dk. 61 Gökcan Kaya), Caner Bağ (Dk. 62 Stancu), Yalçın Kılınç, Taşkın İlter (Dk. 62 Muhammed Akarslan), Cenk Ahmet Alkılıç, Umut Bulut, Mezague, Uğur Akdemir, Bülent Uzun