2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Başarı İlk Hedef

2020/2021 sezonunun Süper Lig takımları arasında en zayıf olan takım tartışmasız Denizlispor’du. Ligin ilk haftasından son haftasına kadar bir varlık gösteremeyen takım, ligden düşmesi garantilenen ilk takım olmuştu.

Belirsiz Bir Denizlispor

Sezon içinde tam 4 kere teknik direktör değiştiren yönetimin sorunun kadroda olduğunu anlaması küme düştüğünde olduysa da bu biraz geç oldu. 2018/2019 sezonunda 1. Lig’de şampiyon olduktan sonra Süper Lig’e yükselen Horozlar, 2 sezonluk maceradan sonra 1.Lig’e tekrar düşmüş olsalar da bu durumun üstesinden gelebilecek bir takım olduğunu ifade etmek gerek.

En iyi dönemlerini 2002 ve 2005 arasında yaşayan ekibin, bu sezon kadrosunda Muğdat Çelik, Ömer Şişmanoğlu, İlhan Depe, Gökhan Süzen, Ogenyi Onazi, Leo Schwechlen gibi önemli isimler yer alıyor. Tecrübeleriyle ve lige olan aşinalıklarıyla fark yaratabilecek bu oyuncular ile iyi bir uyum sağlanabilir, takımın taktiği de bu doğrultuda çerçevelendirilebilirse play-off mücadelesi verecek ekiplerden biri olmaları işten bile değil.

Lige ilk 3 maçta 3 mağlubiyet ile başlayan takımın milli aradan sonra daha iyi olması gerekecek. Yaptıkları bu iddialı sayılabilecek transferlerden 1. Lig’de çok zaman geçirmeden tekrar Süper Lig’e dönmeyi hedeflediklerini anlayabilmek mümkün.

Tehlike

Denizli gerçekten yaptığı transferlerle 1. Lig’de belirli pozisyonları yakalayabilecek bir kadro kurdu. Ancak, geçen seneki hatalarını tekrarlarsalar bu sefer Eskişehirspor’un yaşadığı sıkıntıların benzerini yaşamaları mümkün olabilir.

Belirli bütçeleri yönetemeyen veya bütçeyi aşıp bir risk alarak başarısız olan yönetimlerin yüklerini kulüpler çektiğinde bu durum tüm camia için tatsız bir hal alabiliyor. Bu noktada felaket geçen bir önceki sezonda 4 kez yaptığı teknik direktör değişikliğini bu sene en az seviyede tutmaları ve kadro istikrarını sağlamaları onlar için daha iyi olacaktır.

Geçen sene kariyeri bitmek üzere olan Neven Subotic’i Türkiye’ye getiren takım, 1. Lig’de de Ogenyi Onazi’yi getirdi ancak Onazi Türkiye’ye daha aşina bir oyuncu olarak Subotic’ten daha fazlasını katabilecek bir oyuncu. Denizli vaktiyle Türkiye’nin en başarılı takımlarından biri idi ancak bugün gerçeği kavrayıp buna göre hareket etmeleri, atalarımızın ifade ettiği gibi ayaklarını yorganlarına göre uzatmayı öğrenmeleri gerek.