21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Hedefi Belirledi

Bu sezon TFF 1.Lig’de verdiği mücadelede bir hayli zorlu eşikleri atlamak zorunda kalan Denizlispor, ligin 37’inci haftasında Ümraniyespor karşısında oynayacağı müsabakayla birlikte rahatlamayı hedefliyor. Bununla birlikte takım gelecek sezon çok daha iyi işler çıkarmayı ve Mesut Bakkal yönetiminde daha üst sıralara ve hatta Süper Lig’e dönmeyi hedefliyor da olabilir.

Bakkal’ın Yükselişi

Bu sezon TFF 1.Lig’de yaşanan sıkıntıları atlatmak konusunda artık neredeyse finale gelen Denizlispor adına işlerin daha iyi gitmesi için gereken tek şey Ümraniyespor karşısında alınacak bir galibiyet.

Menemenspor karşısında 2-1’lik skorla kazanılan müsabakayla birlikte Denizlispor’un kümede kalma şansı bir hayli arttı ve camia bu bağlamda oldukça mutlu. Bununla birlikte gerek taraftarların gerek oyuncuların dilinden düşmeyen isim tecrübeli teknik adam Mesut Bakkal’dan başkası da değil.

26 Ocak 2022 günü göreve getirilen 58 yaşındaki teknik adam, o tarihten bu yana Denizli temsilcisinin başında 13 maça çıktı. Bu maçlarda 8 galibiyet ve 2 beraberlik alan Denizlispor, geriye kalan 3 maçtan da boynu bükük ayrıldı.

13 maçta toplanan 26 puanla 2 puan ortalamasını tutturan başarılı teknik adamın Denizlispor’a deyim yerindeyse can verdiğini dile getirmek yanlış olmaz. Yeşil Siyahlı takımın şu ana kadar 13 galibiyeti bulunuyor ve bu galibiyetlerin büyük çoğunluğunun Mesut Bakkal döneminde gelmiş olması da teknik adamın başarısını kanıtlıyor.

Camiayı birleştiren ve birbirine kenetleyen bir rol de üstlenen Mesut Bakkal, şu sıra Denizli’nin en sevilen isimlerinden biri durumunda.

Ümraniyespor Rehavette

Öte yandan bu sezon Ankaragücü ile birlikte zirve yarışı veren takımlardan biri olan Ümraniyespor, ligin 36’ıncı haftasında oynadığı müsabakada Ankaragücü’nün bay geçmesini avantaja çeviremedi.

İstanbul temsilcisi bir diğer kümede kalma talibi Bursaspor ile oynadığı müsabakada bir tür rehavet içerisinde gibi görünüyordu ve bu durumun yarattığı eksik odaklanma da Kırmızı Beyazlı takımı etkilemişti.

Nitekim son dakikalarda gelen golle mağlup olan Ümraniye temsilcisi, bu mağlubiyetten sonra bir şoka mı yoksa daha da salmış bir psikolojiye mi girecek bunu Denizlispor karşısında oynanan maçta göreceğiz.

Tarihinde ilk kez Süper Lig’e yükselmiş olmanın mutluluğunu yaşayan Recep Uçar’ın duyduğu zafer sarhoşluğu, Denizlispor adına ciddi bir koz olabilir. Öte yandan Ankaragücü’nün de yarışta yola devam ediyor olması Ümraniyespor’un zirve mücadelesi ve lige 1’inci olarak yükselmek konusundaki prestiji kovalaması anlamına geliyor.

Denizlispor adına sadece 3 puanın alınması bile takımın kümede kalmasını sağlayacak gibi görünüyor. Bu 3 puan Ümraniyespor karşısında oynanan müsabakada gelirse takım kümede kalmayı direkt olarak garantileyecek. Eğer son haftada bu 3 puan gelecek olursa da diğer takımların durumuna göre işler belli olacak ancak Denizlispor’un çok büyük ölçüde bu ligde kalmayı garantilediğini dile getirmek yanlış olmaz.

Ancak Mesut Bakkal’ın öğrencileri yine de rehavete kapılmamalılar.