21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Garantileme Peşinde

Bu sezon TFF 1.Lig’de tam olarak bir varoluş mücadelesi veren Denizlispor, ligin son haftalarında aldığı başarılı sonuçlar sayesinde kümede kalmak adına ciddi bir aşama kaydetti. Son olarak Menemenspor karşısında alınan galibiyetle birlikte moralini yükselten Yeşil Siyahlı takım 37’inci haftada ligin en güçlü ekiplerinden biri olan Ümraniyespor’a konuk olacak. Ligin 36’ıncı haftasında Bursaspor’a mağlup olan Ümraniye temsilcisini devirmeyi hedefleyen Denizli temsilcisi, İstanbul’dan geri dönerken ligde kalmayı garantilemiş olmayı istiyor.

Matematiksel Risk Devam Ediyor

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça sancılı dönemlerden geçen Denizlispor, tecrübeli teknik adam Mesut Bakkal göreve getirildiği günden bu yana topladığı puanlarla birlikte ligin dikkat çeken ekiplerinden biri haline geldi ve takım aldığı puanlar sayesinde kümede kalma şansını arttırdı.

Bununla birlikte Yeşil Siyahlı takım her ne kadar oldukça avantajlı görünüyor olsa da bitime 2 hafta kala tam olarak bir garantiyi sağlayabilmiş değil. Nitekim geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal da matematiksel riskin devam ettiğine işaret ediyor.

Bu bağlamda işlerinin tam olarak bitmediğini ifade eden tecrübeli teknik adam son haftalarda gösterilen başarılı performanstan mutluluk duyduklarını ancak Ümraniyespor karşısında oynanacak maça kadar herhangi bir şeyin garanti olmadığını ifade ediyor.

Hatırlanacağı üzere Ümraniyespor ligin 35’inci haftasında Süper Lig’e yükselmeyi garantilemiş ve büyük bir mutluluk yaşamıştı. Geçen hafta Bursaspor karşısında oynanan müsabakada son dakikada yediği golle sahadan mağlup ayrılan Kırmızı Beyazlı takım karşısında aynı başarıyı göstermeyi hedefleyen Ege temsilcisi artık rahatlamak istiyor.

Garantilenen Durum

Öte yandan Ümraniyespor karşısında alınacak bir galibiyetin Denizlispor adına kümede kalmanın garantilenmesi anlamına geldiğini unutmamak gerekiyor.

Yeşil Siyahlı takım Menemenspor karşısında aldığı 2-1’lik galibiyetle birlikte puanını 45’e yükseltirken küme düşme hattının en üst sırasında bulunan Bursaspor 41 puana sahip. Bu da Denizlispor’un ligin geriye kalan 2 haftasının 1’inde net bir avantaja sahip olduğu demek.

Mesut Bakkal’ın öğrencileri tıpkı rakipleri Bursaspor gibi Ümraniyespor’dan 3 puanı çalmayı başarabilirlerse kümede kalmayı garantilemiş olacaklar. Bu bağlamda bu kadar sıkıntıdan sonra böylesi bir başarıyı hele de sezon bitmeden gösterme ihtimali bile Denizlispor’un başarısı hakkında net bir mesajı veriyor.

Takım tecrübeli teknik adam göreve geldiğinden bu yana 2 puan ortalamasından aşağıya düşmedi ve bu sayede ligin ilk dönemlerinde kaybettiği puanları büyük ölçüde telafi etti. Bu noktada küme düşmeme yarışı veren diğer takımların da olduğu gibi Denizlispor’un da dezavantajlı olduğu tek nokta alt sıralardaki takımların üst üste galibiyetler alabiliyor olması.

Zira bu durum kümede kalma baremini her hafta daha yukarıya çıkarıyor ve hiçbir takım matematiksel olarak garantilemedikten sonra kendisi adına baharın gelişini tam olarak kutlama şansını yakalayamıyor.