13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Mutlu Sona Yakın

Bu sezon TFF 1.Lig’de yaşadığı bunalımlı süreçlerden sonra Mesut Bakkal ile birlikte şahane bir yükselişe geçen Denizlispor, bununla birlikte o süreçlerden kalan sıkıntıların etkisini yaşamaya da devam ediyor. Ligde hâlâ matematiksel olarak kümede kalmayı garantileyemeyen ekiplerden biri olan Ege temsilcisi, bununla birlikte 36’ıncı haftada aldığı Menemenspor galibiyetiyle birlikte bu şansını iyiden iyiye arttırdı. Ligde son 2 maçı kalan Yeşil Siyahlı takım artık bu maçlardan da en iyi sonuçlarla ayrılmak ve bu zorlu sezonu geride bırakmak hedefinde olacak.

Çoğu Gitti Azı Kaldı

Bu sezon TFF 1.Lig’de gerek sakatlıklar, gerek formsuzluklar gerekse de maddi sıkıntılar nedeniyle çok ciddi bir bunalım yaşayan Denizlispor, geçmişe mutlu bir şekilde sünger çekebilmenin eşiğine gelmiş durumda.

Yeşil Siyahlı takım tecrübeli teknik direktör Mesut Bakkal ile anlaştıktan sonra çok iyi bir performans yakaladı ve bu performans takımın birbirine de ısınmasına yardımcı oldu. Bununla birlikte üst üste gelen galibiyetlerle birlikte iyiden iyiye moral bulan Denizlispor, aynı zamanda uzun süre yer aldığı küme düşme hattından da kendisini kurtarabildi.

Bununla birlikte takımın Mesut Bakkal öncesi kötü performansının etkileri hâlâ hissediliyor. Zira takım matematiksel olarak kalmayı henüz garantileyebilmiş değil ve bu durum taraftarlarda tedirginlik yaratmaya devam ediyor.

Ancak ligin 36’ıncı haftasında alınan Menemenspor galibiyetinin Denizli temsilcisini iyiden iyiye rahatlattığını dile getirmek de yanlış olmaz. Ege temsilcisi küme düşme hattıyla arasına 4 puanlık bir fark koymayı başardı ve bu bağlamda 1 maçlık avantajı ele geçirdi.

Artık tüm şehir, camia ve taraftarlar sezonun geriye kalan 2 maçından da en iyi sonuçları alarak Denizlispor’un bu mücadelede mutlu sona ulaşmasını temenni ediyorlar. Çok zor ve yorucu geçen bir sezondan sonra oyuncuların da taraftarların da iyi bir tatili hak ettiği kesin.

Bakkal Etkisi

Menemenspor karşısında 2-1’lik skorla kazanılan müsabakayla birlikte Denizlispor’un kümede kalma şansı bir hayli arttı ve camia bu bağlamda oldukça mutlu. Bununla birlikte gerek taraftarların gerek oyuncuların dilinden düşmeyen isim tecrübeli teknik adam Mesut Bakkal’dan başkası da değil.

26 Ocak 2022 günü göreve getirilen 58 yaşındaki teknik adam, o tarihten bu yana Denizli temsilcisinin başında 13 maça çıktı. Bu maçlarda 8 galibiyet ve 2 beraberlik alan Denizlispor, geriye kalan 3 maçtan da boynu bükük ayrıldı.

13 maçta toplanan 26 puanla 2 puan ortalamasını tutturan başarılı teknik adamın Denizlispor’a deyim yerindeyse can verdiğini dile getirmek yanlış olmaz. Yeşil Siyahlı takımın şu ana kadar 13 galibiyeti bulunuyor ve bu galibiyetlerin büyük çoğunluğunun Mesut Bakkal döneminde gelmiş olması da teknik adamın başarısını kanıtlıyor.

Camiayı birleştiren ve birbirine kenetleyen bir rol de üstlenen Mesut Bakkal, şu sıra Denizli’nin en sevilen isimlerinden biri durumunda.