21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Hayati Maçlara Çıkacak

Teknik direktörlüğe Mesut Bakkal’ı getirdikten sonra gözle görülür bir çıkış yakalayan Altaş Denizlispor, kümede kalmak istiyor.

Altaş Denizlispor, Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun başından itibaren taraftarlarını bir hayli üzdü.

Yaşanan talihsiz sakatlıklar ve alınan üst üste puan kayıpları derken kendini bir anda küme düşme potasında bulan takım, neyse ki teknik direktör Mesut Bakkal ile biraz olsun toparlandı. Lakin işimiz henüz bitmedi.

Denizlispor Son 4 Haftada Kritik Puanlar Aldı

Altaş Denizlispor için Spor Toto 1. Lig’in geride kalan 9 maçında tek hedef her maçtan 3 puan çıkarmak. Spor Toto 1. Lig’de an itibariyle puan tablosunun 16’ncı sırasında bulunan ve küme düşme hattının üstüyle arasında 2 puan bulunan Yeşil Siyahlılar, 9 maçta alacakları sonuçlarla kendi kaderlerin tayin edecekler.

Yeşil siyahlı Denizli temsilcimiz, Spor Toto 1. Lig’de oynadığı son 6 maçta sadece 1 kez mağlup olarak başarılı bir grafik çizdi. Teknik direktör Mesut Bakkal sahip olduğu büyük tecrübeyle bu sonuçlarda bizatihi etkiliydi.

Özellikle Altınordu karşısında alınan 3 puan bu anlamda hayati önem taşıyordu. Altınordu’nun Spor Toto 1. Lig’de an itibariyle 17’nci sırada olduğu düşünülürse, teknik direktör Mesut Bakkal’ın öğrencileri doğrudan rakibine karşı büyük bir avantaj kazandı.

Geçtiğimiz hafta oynana Balıkesirspor maçındaki 3 puan ise rakibin zaten çoktan küme düşmüş olduğu düşünülürse (matematiksel olarak olmasa da Bal Kes’in sadece 11 puanı var) zaten alınması gereken puan olarak değerlendirilebilir.

Kritik Maçlar Kapıda Bekliyor

denizlispor

Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun bitmesi için Altaş Denizlispor’un önünde sadece 9 maç kaldı. Bu 9 maçın tamamı önemli olsa da elbette aralarından bazıları çok daha hayati dereceye sahip.

Örneğin bu hafta oynanması gereken fakat kar beklentisi sebebiyle önümüzdeki haftaya ertelenen Kocaelispor maçı bunlardan biri. Çünkü Kocaeli temsilcisi renktaşımız, Spor Toto 1. Lig puan tablosunda 14’üncü sırada ve 32 puana sahip. Yani teknik direktör Mesut Bakkal ve öğrencileri için, küme düşme potasına kendi yerlerine çekebilecekleri bir hedef.

Bu maçın ardından Ankara Keçiörengücü ve İstanbulspor ile karşılaşacak olan Yeşil Siyahlılar adına en kritik maçlardan biri de 34’üncü haftada oynanacak.

Bu karşılaşma belki de bu sezon küme düşecek takımı bile belirleyebilir. Zira rakip şu anda Spor Toto 1. Lig puan tablosunda 18’inci sırada bulunan Bursaspor. Bursaspor ile Altaş Denizlispor arasında an itibariyle 5 puan fark olsa da o güne kadar ne olacağı bilinmez elbette.

34’üncü haftadan sonra en kritik maçlardan biri de 36’ncı haftada oynanacak. Rakip ise şu anda puan tablosunda bir üst basamağımızda bulunan Nasadoge Menemenspor olacak.

Altaş Denizlispor, bu çok kritik üç maçı mutlaka kazanmalı. Çünkü fikstürün son 2 hafta, 2 şampiyonluk ve play off adayına karşı oynanacak çok zor maçlarla geçecek. Takımımız için en konforlusu, kümede kalmayı Bereket Sigorta Ümraniyespor ve Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçları öncesi garantilemesi.