5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor İstatistiklerde Sınıfta Kaldı

Spor Toto 1. Lig’in 28’inci haftasında Mesut Bakkal yönetimindeki Altaş Denizlispor, Balıkesir deplasmanından 3 puanla döndü.

Hem gösterdiği performans hem de Spor Toto 1. Lig’deki konumu itibariyle küme düşme potasının dibine demir atan Balıkesirspor karşısında mutlak favori olan Altaş Denizlispor, aldığı bu galibiyetle ligde kalma adına umutlarını arttırdı.

Eylül 2021’den beri ilk kez üst üste iki maç kazanan Denizli temsilcimiz, teknik direktör Mesut Bakkal ile birlikte yakaladığı çıkışı da sürdürdü.

Balıkesirspor Galibiyetinin Mimarı Hakan Çinemre

Yeşil siyahlı takımımızın kırmızı beyazlı rakibi karşısında galibiyet alması zaten beklenen bir şeydi. Zira iki ekibin son durumlarında bakıldığında maçın mutlak favorisi Altaş Denizlispor idi.

Ne var ki maç belki de hiç beklenmediği kadar sıkıntılı geçti. Rakip kaleye isabet oranının hayli düşük olduğu karşılaşmada, teknik direktör Mesut Bakkal’ın öğrencileri bilhassa hücum anlamında çok kısır bir oyun oynadılar.

Son vuruşların bir türlü istenildiği gibi olmadığı maçta kazananı ise tecrübesiyle orta sahamızda fark yaratan Hakan Çinemre belirledi.

Karşılaşmada 3 puan umutlarının tükenmeye başladığı anda sahneye çıkan tecrübeli orta saha oyuncumuz Hakan Çinemre, Gökhan Süzen’in asistinde attığı golle galibiyeti getirdi.

Peki Denizli temsilcimizin neden bu kadar zorlandı? Oyundaki eksiklikler neydi? Cevaplar istatistik kağıdında.

Denizlispor İstatistiklerde Üstün

denizlispor

Spor Toto 1. Lig’de Balıkesirspor ve Altaş Denizlispor’u karşı karşıya getiren 28’inci hafta mücadelesinin istatistik kağıdının bizlere söylediği ilk şey, yeşil beyazlı takımımızın oyunun ve topun hakimi olduğu gerçeği.

Öyle ki teknik direktör Mesut Bakkal’ın öğrencileri, maç boyu yakaladıkları %65’lik topla oynama oranıyla rakibine büyük üstünlük kurmayı başardı.

Bu %65’lik oranı yaptığı 460 pasla destekleyen yeşil siyahlı Denizli temsilcimiz, bu pas sayısında da %80’lik bir oran yakalamayı başardı.

Ancak bu %80’lik oran ne yazık ki rakip yarı sahada %65’e düşerek Altaş Denizlispor’a bilhassa hücum anlamında sıkıntı yarattı.

Rakip ceza alanına 30 orta gönderen teknik direktör Mesut Bakkal önderliğindeki takım, 30 ortada sadece %13 isabet sağlayıp çok ama çok düşük bir oran yakaladı.

Altaş Denizlispor, bunlara ek olarak mücadele anlamında rakibiyle denk bir grafik çizdi. Yeşil siyahlı ekibimiz, ikili mücadele kazanma oranında %57 ile önde de olsa bu çok baskın bir üstünlüğü işaret etmedi.

Hava toplarında ise %50’lik oran mutlak bir dengeyi göstermesi bakımından önemliydi.

Teknik direktör Mesut Bakkal’ın öğrencileri hücumda ise kötü bir gün geçirdiler. Spor Toto 1. Lig’in en son sırasında yer alan ve çizdiği görüntüyle çoktan küme düşmüş sayılan Balıkesirspor’un kalesine 10 şut girişiminde bulunan Denizli temsilcimiz, bu şutlardan sadece 3’ünde isabet buldu.

Üstelik bu 10 şutun 9’u ceza sahasının içinden çekilmiş ve hayli yüksek bir oran yakalanmıştı.

Buna rağmen yalnızca Hakan Cinemre’nin golüyle 0 – 1 kazanılması ise takımımızın Balıkesir’de hücum anlamında kısır bir gün geçirdiğini gözler önüne serdi.