21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor 14 Günlük Kar Tatilinde

Spor Toto 1. Lig’de takımın başına teknik direktör Mesut Bakkal’ı getirdikten sonra çıkışa geçen Altaş Denizlispor, kar arasını değerlendirmek istiyor.

Türkiye Cumhuriyeti Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün günlerdir yaptığı uyarılar hafta sonu itibariyle gerçekleşti. Sibirya taraflarından ülkemize gelen soğuk hava dalgasının etkisi ciddi ölçüde hissediliyor.

Başta İstanbul ve Marmara Bölgesi olmak üzere yurdumuzun çeşitli bölgelerinde şiddetli kar yağışının da başladığı bildiriliyor. Hal böyle olunca ulaşımda aksamalar da görülüyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, hafta içinde yaptığı açıklama ve aldığı kararla bu kar fırtınası öncesinde önlemlerini neyse ki almıştı.

Buna göre Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada Spor Toto 1. Lig, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve BAL Ligi ile Kadınlar Süper Lig’de oynanacak maçların ötelendiği açıklandı.

Hem takımların yapacağı yolculuklar sırasında zarar görmemeleri hem de futbolcuların muhtemel kar yağışıyla hasar görecek zeminlerde sakatlanmamaları hedeflendi.

Denizlispor Arada Çalışma Fırsatı Bulacak

denizlispor

Spor Toto 1. Lig’de kalmak için büyük bir mücadele örneği gösteren Altaş Denizlispor, bu hafta Kocaeli deplasmanında çok kritik bir maça çıkacaktı. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı kararla maç 20 Mart 2022 Pazar gününe ertelendi.

Bu da teknik direktör Mesut Bakkal önderliğindeki Altaş Denizlispor için daha fazla çalışma imkanı demek.

An itibariyle Spor Toto 1. Lig puan tablosunda 16’ncı sırada bulunan yeşil siyahlı Denizli temsilcimiz bu sezonu çok da başarılı geçirmedi. 27 karşılaşmaya çıkan ve bu süreçte birkaç farklı teknik direktör ile çalışan Altaş Denizlispor, bu süreçte 8 galibiyet ve 6 beraberlik aldı.

Geri kalan 13 karşılaşmada ise sahadan, taraftarlarını üzerek ayrılan Altaş Denizlispor bunun sonucunda yalnızca 30 puan toplayabildi.

Bu 30 puan da takımımızı ancak Spor Toto 1. Lig’in 16’ncı sırasında tuttu. Küme düşme hattının sınırında yer alan Altaş Denizlispor, şimdi buradan çıkmayı ve TFF 2. Lig’e düşmemeyi hedefliyor.

Yeşil Siyahlılar, bu amaç doğrultusunda geçtiğimiz haftalarda teknik direktörlük koltuğunda oturan Fatih Tekke ile yollarını ayırmıştı. Genç teknik direktörün yerine gelen isim ise yıllardır Türkiye futbol liglerinde birçok farklı takımda çalışan ve büyük bir tecrübe edinen teknik direktör Mesut Bakkal olmuştu.

Mesut Bakkal İle Büyük Çıkış Yakalandı

Teknik direktör Mesut Bakkal önderliğinde büyük bir çıkış yakalayan Altaş Denizlispor, küme düşme hattının üst sınırına ulaşmayı başardı.

Geride bıraktığımız son 6 haftada sadece 1 kez mağlup olarak Spor Toto 1. Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun en başarılı dönemini geçiren yeşil siyahlı takım, bu süreçten 11 puan çıkarmasını bildi.

Tüm sezonda 27 puan alındığı düşünülürse bu 11 puanın en denli önemli olduğu çok daha iyi anlaşılacaktır.

Kalan haftalarda, yakaladığı bu çizgiyi devam ettirmek isteyen teknik direktör Mesut Bakkal ve öğrencileri kar yüzünden verilen bu 14 günlük arada kendilerine dinlenme ve daha çok çalışmak için fırsat yaratacaklardır.