9 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Tarihinin En Golcüleri

Yeşil siyahlı renkleriyle her daim Türk futboluna güzel izler bırakan Denizlispor, tarihinde birçok önemli futbolcuyu barındırıyor.

Şu sıralarda Spor Toto 1. Lig’de kalma mücadelesini teknik direktörü Mesut Bakkal önderliğinde dolu dizgin veren Altaş Denizlispor, kritik günlerden geçiyor.

Spor Toto 1. Lig’de geride kalan 27 maçında 8 galibiyet 6 beraberlik ve 13 mağlubiyet alan yeşil siyahlı takımımız, bu performansıyla 30 puan topladı.

Son 2 haftada topladığı 6 puanla ve bunun da ötesinde teknik direktör Mesut Bakkal takımı devraldıktan sonra sadece 1 kez mağlup olmasıyla umutlarını arttıran Altaş Denizlispor, kalan haftalarda ligde kalma adına umutlu.

Ancak elbette Denizli’nin futbolda yüz akı olmayı başarmış olan takımımızın asıl ait olduğu yer Spor Toto Süper Lig. Tarihinde Spor Toto Süper Lig’de büyük başarılar kazanan ve Türkiye’de futbol denilince akla gelen ilk takımlardan olan yeşil siyahlılar, eski günlerini arıyor.

Bu sezonun gidişatı doğrultusunda her ne kadar takımın hedefi Spor Toto 1. Lig’de kalmak olsa da taraftarlar takımlarından gelecek yıllarda Spor Toto Süper Lig mücadelesinin içinde olmasını bekliyorlar.

Bu beklentinin karşılanması için elbette takımın iyi oyunculara ihtiyacı var. Özellikle golcü konusunda daha maharetli isimlerin kadroya kazandırılması, Spor Toto 1. Lig koşulları düşünüldüğünde çok önemli.

An itibariyle takımın en golcü ismi olan futbolcunun Ömer Şişmanoğlu olması, Spor Toto 1. Lig’deki bu sezonu çok iyi anlatıyor aslında. Çok yetenekli bir oyuncu olmasına karşın sakatlıklardan çok maç kaçıran Ömer Şişmanoğlu, bu sezon 18 maç oynamasına rağmen takımın en golcüsü.

Denizlispor Golcüleri Sever

denizlispor

Altaş Denizlispor, tarihi boyunca çok yetenekli oyuncuları ve etkili golcüleri bünyesinde barındırmış bir kulüptür.

Haliyle taraftarların da takımın golcülerinden büyük beklenti içinde olması buradan baktığımızda gayet normal. Çünkü yakın geçmiş yeşil siyahlı forma altında önemli isimler gördü ve taraftarlar bu isimlerle sevindiler.

Altaş Denizlispor tarihinin en çok gol atan 4 oyuncusuna baktığımızda bu isimlerin değerini ve taraftarların beklentilerini daha iyi anlayabiliriz.

Tarihin En Golcü Dörtlüsü

Altaş Denizlispor formasıyla tarihte en çok gol atan dördüncü oyuncu Veysel Cihan olmuştur. Takımımızın formasını 1998 – 2002 yılları arasında giyen ve Spor Toto Süper Lig’de toplam 340 maç oynama başarısı gösteren Veysel Cihan, yeşil siyahlı formayla 33 gol kaydedip bu tarihte yerini almıştır.

Onun bir üst sırasında ise Denizli’de tam 7 sezon kalan ve takımın bayrak isimlerinden birine dönüşen Slovak yıldız Roman Kratochvil yer alır. Formamızla çıktığı 226 karşılaşmada 34 gole katkıda bulanan Roman, listede üçüncü sırada.

İkinci sıradaki isim ise bir Türk futbolu efsanesi. “Telefon kulübesinde bile çalım atar” denilen muhteşem bir yeteneğe sahip olan Yusuf Şimşek, toplamda 7 sezon giydiği formamızla 35 golün altına imzasını attı.

Tarihimizin en golcü ismi ise bir başka fenomen oyuncu Ersen Martin oldu. Döneminin en etkili forvetlerinden olan ve milli takıma kadar yükselen Ersen, 100 maçta toplam 36 gol attı. Bu da onu yeşil beyazlı takımımızın tarihine geçirdi.