13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Futbolcuları Takımda Tutma Konusunda Başarılı

Transfer yasağına sahip olan ve takımından ayrılan isimleri de durdurmakta zorlanan Denizlispor, PTT 1’inci Lig’in müdavimlerinden birisi olmuş durumda. 2010/2011 sezonundan itibaren geride kalan 11 sezonun 10 tanesini PTT 1’inci Lig’de geçiren futbol takımının gelecek sezon durumu çok zor gibi duruyor. Takımın kadrosunun futbolcu sayısı 20’ye ulaşabilecek mi ulaşamayacak mı merak konusu.

Sezona Play-Off hayalleri ile başlayan horozlar, çok geçmeden planlarını yenilemiş ve Lig’e tutunalım yeterli demişti. Bir yandan da mali problemler oluşan takımdan çatırtı sesleri gelmeye başlamıştı. Sezonun başından itibaren teknik direktörlük koltuğunda oturan Fatih Tekke’nin de başarısızlıklar sebebi ile koltuğu sallanmış ve sezonun 23’üncü haftasında teknik direktör değişerek Mesut Bakkal koltuğa oturmuştu.

Her nasılsa yeni teknik direktör takımın koltuğuna oturduğu andan itibaren mali problemlerin yaşanmasına rağmen büyük bir performans artışı gözlemlenen takım, arka arkaya galibiyetler ile dikkat çekmeyi başarmıştı. Takımın koordinasyonunu çok hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olan Mesut Bakkal, nerdeyse 2’lik bir puan kazandırma istatistiklerine sahip olmuştur. Bu istatistik ile de takımın gelecek sezon ilerleyeceğini düşününce nerdeyse şampiyonluk kazanabilecek bir puan ortaya çıkıyor. Ancak takımın başında öyle bir bela var ki bu hayallerin hepsi suya düşüyor. Bu bela da takımın içerisinde olduğu mali bataklık sonrasında TFF tarafından uygulanan transfer yasağı uygulaması.

denizlispor

Denizlispor Kadrosunda Hala 31 Adet Futbolcu Var

Hali hazırda takımın kadrosunda 31 adet futbolcu bulunuyor ancak futbolcularına maaş vermekte zorlanan Denizlispor’da ilerleyen günlere kaç adet futbolcunun kalmaya devam edeceği merak konusu oluyor. Bütün hayalleri yasağın kaldırılması üzerine kurulu olan Denizlispor’un aslında 2021/2022 sezonunda çok yüksek performans sergilemiş olan teknik direktör Mesut Bakkal konusunda da epeyce umutlu. Bu mali krizin en azından lig düşmeden atlatılabilmesi takımı için çok yüksek bir başarı olur.

Tarihi boyunca hiçbir zaman PTT 1’inci Lig’in aşağısında bulunmamış olan Denizlispor, bu istatistiğini sürdürmek için elinden geleni yapacak. Takımı çift dikiş sürdürdüğü antrenmanlarla güçlü tutmak isteyen teknik direktör Mesut Bakkal, bugünlerde 2 adet futbolcunun takımı terk etmemesi için mücadele ediyor.

Ayrılığı Engellenen Futbolcular ve Engellenemeyenler

2022/2023 sezonu için takımdan ayrılmayı düşünen Oğuz, Leo, Emre, Muhammed, Mustafa Çeçenoğlu, Ömer Şişmanoğlu, Gökhan Süzen, Djedje, Abdülkadir, Asım, Kevin Mayi, Özer, İlhan, Okan gibi takımın çekirdeğini oluşturan değerli futbolcuları kadrosunda tutmayı başarmış olan Denizlispor, bu sayede gelecek sezon başarı gösterebilse gösterecek.

Buna ek olarak Denizlispor, takım ile sözleşmesi devam etmesine rağmen geri dönmeye pek sıcak bakmayan 33 yaşındaki Fas asıllı Hollandalı on numara oyuncusu Ismail Aissati ve futbolu bıraktıktan sonra 2021/2022 sezonunun devre arasında yeniden Denizlispor’a 6 aylığına dönen ve takıma çok değerli katkılar veren 33 yaşındaki Portekizli sağ bek Tiago Lopes’i takımda tutmaya çalışıyor. İki futbolcu da takım için önemli bir paya sahip ve transfer yasağı olan takımın bu tarz deneyimli futbolculara ihtiyacı oluyor.