5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Futbolcu Adayları İçin Futbol Şenliği Düzenledi

Transfer yasağın sahip olan ayrıca kadrosundan ayrılan isimleri de durdurmakta oldukça zorlanan Denizlispor, tarihi boyunca TFF 1’inci Lig’de en fazla bulunmuş olan takımlardan birisi olmuş durumda. 2010/2011 sezonundan itibaren 10 sezonu TFF 1’inci Lig’de sadece 1 sezonu Süper Lig’de geçirmiş olan yeşil siyahlılar, 1 ay öncesine kadar oldukça zor durumda gibi görünüyordu. Çünkü takımın halihazırda içerisinde bulunduğu transfer yasağı mevcut. İç transfer konusunda da çok endişeli olan Başkan Mehmet Uz, sonradan çok sıkı çalışarak takımın ana kadrosunu nerdeyse tamamen takımda tutmayı başardı. 

Teknik adam Mesut Bakkal ile beraber birden iddialı bir hale bürünen yeşil siyahlıların, 2022/2023 performansı merak uyandırıyor. Çünkü takımın kadrosu ve teknik heyeti Süper Lig’e yükselmeye aday bir kadro ancak halihazırda takım mali kriz içerisinde ve transfer yasağı mevcut. Eğer yeşil siyahlılar, bu haldeyken Süper Lig’e yükselirse Türkiye futbol tarihinde güzel bir yere sahip olabilirler.

Mamafih yeni teknik direktör Mesut Bakkal göreve geldiğinden beri mali problemlerin yaşanmasına rağmen Denizlispor’a yüksek bir performans artışı sağladı. Arka arkaya gelen galibiyetler ile dikkat çekmeyi başarmış olan takımın koordinasyonunu oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirmiş olan Mesut Bakkal, 1.88’lik bir puan kazandırma istatistiğine sahip oldu. Teknik adamın bu başarısı da göz önünde bulundurulduğunda Denizlispor’un 2022/2023 performansı ilgi odağı olacak gibi duruyor.

Denizlispor’un Geleceği İçin Futbol Şenliği Düzenlendi

Son günlerde sık sık U takımları ile gündeme gelen TFF 1’inci Lig ekiplerinden Denizlispor’un genç futbolcular için bir faaliyeti daha oldu.

Denizli’de faaliyet gösteren futbol okullarını bir araya getiren Denizlispor, futbol şenliği düzenledi ve şenlikte toplam 11 futbol okulu yer aldı. 

Kınıklı Sahası’nda düzenlenen Futbol Şenliği Turnuvası’nda 2011, 2012, 2013 yaş gruplarındaki futbolcu adayları mücadele etti. Futbolcu adaylarının aileleri de turnuvayı seyretti.

Denizlispor’un Başkanı Mehmet Uz, Mesut Bakkal’a Çok Güveniyor

13 Ağustos Cumartesi günü TFF 1’inci Lig 2022/2023 sezonunun ilk haftasında İstanbul ekibi Eyüpspor deplasmanına çıkacak olan Denizlispor, geri sayıma geçti. 13 Ağustos’ta başlayacak sezonun hazırlıklarına son hızıyla devam eden yeşil siyahlıların Başkan’ı Mehmet Uz, sezona puan ya da puanlarla başlayacaklarından emin olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz sezondaki kadroyu büyük ölçüde koruduklarını söyleyen Mehmet Uz, takımın en büyük güvencesinin teknik adam Mesut Bakkal olduğunu söyledi. 25 Haziran’dan itibaren teknik direktör Mesut Bakkal nezaketinde yoğun bir çalışma sürdürdüklerini söyleyen Uz, Burdur kampı ve sonrasında da hız kesmediklerini dile getirdi.

Mehmet Uz, takımdaki sakatlıklar ile ilgili de konuştu. Denizlispor’un 33 yaşındaki santraforu Ömer Şişmanoğlu’nun, 31 yaşındaki stoper, Djedje ve son olarak 29 yaşındaki defans oyuncusu Erdal Akdarı’nın sakat olduklarını ancak 13 Ağustos’a yetiştirilebileceklerini söyledi.