21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Deplasman Maçı İçin Umutlu

12 Ağustos’ta başlayacak olan 2022/2023 sezonunun transfer yasaklı olan ekiplerinden birisi olan Denizlispor, bazı transfer yasaklısı ekiplere göre daha avantajlı konumda bulunuyor. Bu avantajın en büyük etmenlerinden birisi teknik adam Mesut Bakkal olarak görülse de bir yandan da takımın kadrosunu çok dağılmadan toparlayabilmiş olması da büyük önem arz ediyor.

Teknik adam Mesut Bakkal’ın takımın başında olduğu süreçte kazandığı çoğu puanı kazanan Denizlispor, 2021/2022 sezonunda 49 puan topladı ve 11’inci olarak ligi bitirdi. Takımın ana maksadı mali krizden kurtulmayı planladıkları 2022/2023 sezonunda küme düşmeden devam edebilmek. Şayet yeşil siyahlılar bu sezon lig düşmez ise 2023/2024 sezonu için Süper Lig parolası belirlemeyi planlıyor. Ancak Başkan Mehmet Uz’un açıkladığına göre 150’si futbolculara olmak üzere kulübün toplamda 200 milyon TL borcu bulunuyor.

2022/2023 sezonu için takım uğruna en fazla mücadele gösteren isim ise taraftarlar tarafından teknik adam Mesut Bakkal olarak görülüyor. Nerdeyse tüm hazırlıklarını bitirdiğini söyleyen Mesut Bakkal, yaptığı açıklamalarda genel olarak değerlendirme yaptı.

Mesut Bakkal’ın Açıklamaları

TFF 1’inci Lig takımlarından yeşil siyahlı Denizlispor, deplasmanda İstanbul ekibi Eyüpspor’un karşısına çıkacak. Takımın zorlu maçlarından birisi olarak görülen Eyüpspor deplasmanı için teknik adam Mesut Bakkal umutlu olduğunu belli ediyor.

2022/2023 sezonunun ilk haftasında 13 Ağustos Cumartesi günü Eyüpspor deplasmanına çıkacak olan teknik direktör Mesut Bakkal, takımının oldukça iyi hazırlandığını ve bu yüzden de umutlu olduklarını söyledi. İlk karşılaşmayı kazanıp yüksek moralle sezonu başlatmak istediğini söyleyen Mesut Bakkal, 25 Haziran’da başlattıkları hazırlıkları sona erdirdiklerini de ekledi. Çalışmalarımızın meyvesini toplamamıza günler kaldı diyen Bakkal, geçtiğimiz sezon Play-Off’lara kalmayı başarmış olan Eyüpspor’un takımının yeni transferler ile daha da güçlendiğinin farkında olduğunu söyledi.

Fikstürler çekildikten sonra hatırlanacağı üzere teknik adam Mesut Bakkal ‘’En avantajlı fikstür kazandığın fikstürdür.’’ demişti. Bu lafını hatırlatan Bakkal, rakibin kim olduğunun ne kadar güçlü olduğunun ne kadar çalıştığının hiçbir önemi olmadığını ve sadece kendilerinin ne yapacaklarının önemli olduğunu dile getirdi.

Yeşil sahada güçlerini göstereceklerine inancının tam olduğunu söyleyen teknik adam, çalışma döneminin çok verimli geçtiğini biliyorum dedi. Birbirini tanıyan ve tecrübeli oyunculara sahip olduklarını söyleyen Bakkal, ilk maçta galibiyet alıp devamında da aynı tempoda ilerlemek istediklerini ve bunun için umutlu olduğunu söyledi.

Denizlispor’un Antrenmanları Sona Yaklaştı

Denizlispor, 13 Ağustos Cumartesi günü deplasmanda Eyüpspor’un karşısına çıkacak ve bunun için hazırlıklarını son hızıyla sürdürüyor. Sürdürülen antrenmanlara Denizlispor Kulüp Başkanı Mehmet Uz ve yönetim kurulu, düzenledikleri haftalık yönetim kurulu toplantısının ardından seyirci olarak katıldı.

Teknik adam Mesut Bakkal’ın önderliğinde sürdürülen çalışmalar Haluk Ulusoy Tesisleri’nde devam ediyor. Klasik olarak pas, ısınma ve pres çalışmaları devam ettiriliyor.