5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un İç Transferde İkna Edemediği 1 Futbolcu Kaldı

Süper Lig’de 21 sezon geçirmiş olan Denizlispor, 2020/2021 Süper Lig’in sonuncusu olarak TFF 1’inci Lig’e düştü. 2021/2022 sezonunda da aynı şekilde başarısızlıklarla boğuşan yeşil siyahlılar sadece yeşil sahada değil kulüp yönetiminde de büyük başarısızlık yaşadı.

2021/2022 sezonunda aynı şekilde çok kötü başlayıp çok kötü devam eden Denizlispor, faturayı önce teknik direktör Serhat Gülpınar’a kesti ve yerine Fatih Tekke’yi getirdi. Ancak Fatih Tekke’de de istediğini bulamayan yeşil siyahlılar, son olarak Mesut Bakkal’ı takımın teknik direktör koltuğuna oturttu. Mesut Bakkal’da ise tam olarak istenilen bulundu ve adeta dağılmış olan takım Mesut Bakkal’ın çabaları ile ayakta durmayı başardı. Bu şekilde de toplamda 49 puan kazanan yeşil siyahlılar, sezonu 11’nci olarak kapatmayı başardı.

Küme düşmedi ve ligi iyi bir sıralamada bitirdi ancak takımın başındaki aktif olarak en büyük problem bu değil, içerisinde bulunduğu mali kriz oldu. Nispeten başarısız geçen 2 sezonun ardından Denizlispor’un başta futbolcu borçları olmak üzere 200 milyon TL’nin üzerinde bir borcu bulunuyor. Bu borç ile beraber Türkiye Futbol Federasyonu tarafından transfer yasağı ile cezalandıran Denizlispor’un tek umudu Mesut Bakkal ve tabii ki iç transfere imza atabilmek.

Eyüpspor Deplasmanına 3 Oyuncu Katılamıyor

Bu bağlamda da yeşil siyahlılar bir iç transfere daha imza attı. Uzun zamandır ikna etmeye çalıştığı 33 yaşındaki Portekizli sağ bek Tiago Lopez, en sonunda ikna edilebildi. Bu şekilde de iç transfer konusunda büyük bir başarı daha elde ettiğini belirten Denizlispor, bu transfer ile nerdeyse 2022/2023 sezonu için tamamen hazır gibi hissettiriyor.

Öte yandan teknik adam Mesut Bakkal nezaketinde 13 Ağustos Cumartesi günü 21.45’te gerçekleştirilecek olan Eyüpspor maçına hazırlıklar da tüm hızıyla devam ediyor.

Denizlispor’da Djedje, Erdal Akdari ve Ömer Şişmanoğlu sakatlıkları sebebi ile Eyüpspor maçı kadrosuna alınmadı. Denizli temsilcisi maçtan sonra aynı gece uçak ile İzmir’e, oradan da karayolu ile Denizli’ye dönecek.

İç Transferde Tek Eksik Kaldı

TFF 1’inci Lig’de iç transferde kadrosunu nerdeyse tamamen korumuş olan transfer yasaklısı Denizlispor, uzun zamandır temas halinde olduğu ve ikna etmekte zorlandığı Tiago Lopes’i de nihayet kadrosuna kattı. 2021/2022 sezonunda Denizlispor’un ligde tutunmasına en büyük etkilerden birisini veren 33 yaşındaki Portekizli sağ bek Tiago Lepez, Türkiye’ye geldi ve sözleşmesini yeniledi. Bu şekilde de siyah yeşillilerin ikna edemediği tek isim Ismail Aissati olmuş oldu.

İlk olarak 2019/2020 sezonu için Süper Lig’de bulunan Denizlispor’a transfer olan Portekizli sağ bek Tiago Lepez, 25 adet müsabakada kendisini gösterdi.

2020/2021 sezonunda ise yine Denizlispor’un kadrosunu dolduran futbolcu, 24 adet maça çıkmış ve 2 gol pası atmayı başarmış durumda.

2021/2022 sezonunda ise TFF 1’nci Lig’de düşmüş olan Denizlispor’da yine forma giyen Lepez, 14 adet müsabakada boy göstermiş. 2 gol ve 2 asiste imza atan futbolcu sezonu bu şekilde kapatmış.