21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Vincenzo Montella ‘nın 7 Haftalık Performansı

UEFA Avrupa C kategorisi karşılaşmaları dolayısı ile milli maç arası tatiline girmiş olan ligimizde takımlar arasında gerçekleşmiş olan 7. Hafta karşılaşmaları sonucuna bağlı olarak oluşmuş halde olan puan sıralamasında liderlik sırası Vincenzo Montella yönetimindeki Adana Demirspor’a geçmiş oldu.

Vincenzo Montella

Vincenzo Montella ’nın Ortaya Çıkardığı Üstün Başarısı

Ligin üst tarafında ise teknik adam açısından performans başarılarının göz önüne alındığı ve ön planda olan bir puan tablosu hemen karşımıza çıkıyor. Geçen sezonun 4. haftası ile teknik direktör koltuğunu Samet Aybaba’dan devir almış olan Vincenzo Montella başarılı bir sezonun hemen ardından gitgide başarılarını üst üste koyarak ligdeki performanslarını iyileştirmek için son sürat devam ediyor. Adana Demirspor takımı geniş kadro yapısı ve ekonomik olanakları ile birlikte diğer kulüplere göre daha iyi olarak öne çıkan güçlü bir yönetim desteği ile puan tablosundaki yerini kesin bir şekilde hak ederken takım kalitesi ve görüntüsü bakımından olmak üzere de hem kendileri hem de taraftar açısından keyif veren bir anlayışını ortaya koyuyor.

Adana Demirspor’un başarılı ve tecrübeli teknik direktörü konumunda yer alan ve adını duyuran Vincenzo Montella, şu ana kadar ligde gayet iyi bir performans sergilediklerini belirterek, devamlılık konusunda geliştirmeleri gereken bazı önemli noktalar ve yönler olduğunu bu yönleri de geliştirdikten sonra daha da iyi bir şekilde yollarına devam edeceklerine de ifadeleri arasında yer verdi.

Vincenzo Montella ve Fenerbahçe

Spor Toto Süper Lig’in 3. haftasında deplasmanda Fenerbahçe ile oynamış oldukları karşılaşma için son derece hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği faaliyetler ile Adana Demirspor, bu maçın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürerek ortaya koymuş oldu. Antrenman öncesinde basın mensuplarına çeşitli açıklamalarda bulunmuş olan Adana Demirspor teknik direktörü Vincenzo Montella, “Şimdilik tabi ki mutluyuz. Beni de biliyorsunuz ki geçmiş maçları konuşmayı pek de sevmem, hep önümdeki maçlara bakarım. Tabi ki şu ana kadar gayet iyi bir performans gösterdik. Devamlılık konusunda geliştirmemiz gereken bazı yönler var. Onları da geliştirmenin sonrasında daha da iyi olacağımızı düşünüyorum. Gelişime açık bir takım olduğumuzu da herkese hatırlatmamız gerekir” diye açıklamalara yer vermişti.

Fenerbahçe’nin 13 yeni futbolcuyu takımına dahil ettiğini de bildiğini belirtmiş olan Vincenzo Montella, “Gerçekten fazla futbolcuları var. Şu ana baktığımız zaman geçen seneden çok farklı olan bir takım görmekteyiz. Hocayı da değiştirdiler, neredeyse kadroyu yenilediler. Geçen yıla baktığınızda sezonun ikinci yarısını muhteşem bir şekilde geçiren bir Fenerbahçe var. Bu senede bakalım nasıl olacak” ifadelerine de yer vermeyi ihmal etmedi.

Adana Demirspor’un yer alan futbolcular antrenmana ısınma ve koordinasyon hareketleri ile birlikte başladı. Daha sonra da dar alanda top kapma ve pas antrenmanı gerçekleştirdiler. Son olarak ise Fenerbahçe maçına dair taktik ve stratejiler üzerinde durularak çeşitli planlar yaptılar.