21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Kayserispor TFF Tahkim Kurulu’na Başvurdu

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ ın Kayserispor ‘ dan kadrosuna kattığı 28 yasındaki sağ bek Onur Bulut transferi sonrasında iki takım arasında ki gerginlik giderek düşmesi gerekirken tam tersi devam ediyor.

28 yasında ki sağ bek Onur Bulut transferinde siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın oyuncuyu transferinde kontratın uygunsuz şekilde feshettiğini iddia ettiğini gerekçe gösteren Kayserispor bu transferi UÇK Uyuşmazlık Çözüm Kuruluna taşımıştı.

Beşiktaş Onur Bulut transferinde Kayserispor oyuncunun kontratında çıkış maddesinin olmadığını ve bunun ile beraber siyah beyazlı takımın ödediği 1 milyon Euro’ yu Siyah Beyazlı takıma geri göndererek süreci TFF Uyuşmazlık Çözüm Kuruluna götürerek şikayetlerini ilettiler.

Onur Bulut ve Beşiktaş tarafı ise transferinde sözleşmesinde yer alan çıkış bedelinin kulübü Kayserispor ‘a ödendikten sonra sarı kırmızılı takım ile olan sözleşmesini feshi ederek kulüpten ayrıldığını bu neden ile siyah beyazlı takıma transferinde her hangi bir açından haksızlık olmadığını düşünüyorlar.

Kayserispor un Onur Bulut transferinde TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulunun vermiş olduğu karar ile alakalı olarak TFF Tahkim Kuruluna başvuru yapan Kayserispor bu sürecin peşini kolay kolay bırakmayacak gibiler.

BEŞİKTAŞ YASAL ŞARTLARIN HEPSİNİ DOĞRU UYGULADI

Kara kartal 28 yasında ki sağ bek Onur Bulut transferinde sarı kırmızılı takım Kayserispor ‘ a 1 Milyon Euro ‘Luk ödemeyi yaparak oyuncunun sözleşmesinde ki çıkış bedelini ödeyerek kadrosuna kattılar.

Tam tersi Sarı kırmızılı takım Kayserispor cephesinde ise Onur Bulut’ un transferinde onlar da kendilerini haklı görüyorlar.

Kayserispor ‘ da parlayan Onur Bulut bir kere takımına bu transfer de haksızlık yaptığını düşünmüyorum. Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ a transferinde devre arasında Kayserispor’ dan ayrılarak aslında az da olsa bir bonservis bedeli ödettirerek kulübüne gelir sağladı. Kendisini kulübüne de borçlu hisseden Onur Bulut Kayserispor’ a bitecek olan sözleşmesi nedeni ile yeniden bir sözleşme imzalayarak aslında kulübe para kazandırmak istedi.

Onur Bulut’ un 3 yıllık yeni imzalanan devre arasındaki sözleşmede ise 1 milyon Euro ‘luk sözleşme feshi bedeli olunca siyah beyazlılar da bunu kullanarak oyuncuyu kadrosuna gerekli ücreti sarı kırmızılı takıma ödeyerek işlemlerini tamamladılar.

Onur Bulut aslında sezon sonunda devre arasında sözleşme de imzalamadan Kayserispor ‘ dan ayrıla bileceği durumu olmasına rağmen kulübü ile yeni bir sözleşme imzalayarak hem kulübüne gelir kazanmasını sağlarken hem de kendi açısından kariyerine daha büyük bir kulüpte devam etmek istemesi çok normal.

KAYSERSİSPOR BU İŞİ BIRAKMAZ DA NEREYE KADAR?

Transferin üzerinden geçen zaman sonrasında Beşiktaş ‘ın resmi oyucusu olan sözleşmesi çıkarılan ve TFF’ nin de Beşiktaş ‘ın gerekli şartları uyguladığına ikna olmasına rağmen Kayserispor ‘un bu zorlamasını anlaya bilemek zor.

En son olarak TFF Tahkim Kurulu’na başvurulduğunu açıklayan Kayserispor ‘un bundan sonraki hamlesi ne olacak bekliyoruz.