9 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’dan 6 Puanlık Maç

TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren Denizlispor, 27’inci haftanın açılış maçında çok kritik bir maça çıktı. Ligin ikinci yarısında tozu dumana katan ve oynadığı 5 maçta da sahadan puan veya puanlarla ayrılmayı başaran Boluspor’u konuk eden Ege temsilcisi, net bir performansla sahadan 2-0 galip ayrıldı. Bir önceki maçta Samsunspor’a 5-0 yenildikten sonra bu maçta nasıl bir performans sergileyeceği ciddi merak konusu olan Denizlispor, 25 Şubat 2022 tarihinde oynanan maçta kelimenin tam anlamıyla sahaya karakter koydu.

İyi İş

Denizlispor’da Mesut Bakkal’ın takımın başına getirilişinden sonrası gelişen en iyi noktalardan birisi takımın bir karakter kazanması oldu.

TFF 1.Lig’in 26’ıncı haftasında oynanan Samsunspor maçı dışında Mesut Bakkal ile 4 lig maçına çıkan Denizli temsilcisi, bu maçlardan alınabilecek en iyi sonuçlarla ayrıldı demek yanlış olmaz. 25 Şubat 2022 tarihinde oynanan ve TFF 1.Lig’de 27’inci haftanın açılışını yapan maçta Boluspor’u konuk eden Denizlispor adına bu maç kâğıt üzerinden bakıldığında oynanabilecek en zor maçlardan biriydi.

Zira Boluspor ligin ikinci yarısında en iyi performans gösteren ekiplerden birisi ve Kırmızı Beyazlı ekip bu maça gelmeden önce oynadığı son 5 maçın hiçbirisinde mağlubiyet üzüntüsü tatmadı. Orta sıralara yönelik hedefini Süper Lig olarak güncelleyen Karadeniz temsilcisi oldukça zorlu bir rakipti.

Ancak Denizlispor Boluspor karşısında çok net bir performans sergiledi ve Bolu temsilcisinin istediği hiçbir şeyi yaptırmadı. Kırmızı Beyazlı ekibin oyununu tamamen kilitleyen Horozlar, Özer Özdemir’in şahane performansı sayesinde rakiplerini tam anlamıyla bozguna uğrattılar.

Özer Özdemir ve Ömer Şişmanoğlu’nun attığı gollerle sahadan 2-0 galip ayrılan Denizlispor, bu maçtan 3 puandan çok daha fazlasıyla ayrılmayı başardı.

Büyük Kazanç

Denizlispor adına Boluspor karşısında alınan galibiyetin hem kısa vadeli hem de uzun vadeli olumlu getirileri olacaktır.

Bu bağlamda en önemli noktalardan bir tanesi takımın bir maç önce sahadan 5-0 mağlup ayrıldıktan sonra Boluspor gibi bir rakibin gözünü açtırmamayı başarması oldu. Hele ki kaleci Adam’ın soyunma odasında sorun yaşadığına dair haberlerin bu maçta Abdülkadir’i kalede görmemizle teyit edilmesi sonrası takımın zor bir psikolojiyi avantaj olarak değerlendirebildiğini ifade etmek gerekir.

Bir diğer önemli nokta ise Denizlispor’un aynı puanda ancak averaj farkı nedeniyle bir alt sırasında yer aldığı Bursaspor’un bay geçtiği haftada Yeşil Siyahlı takımın haftayı hatasız kapatması oldu. Ligin 27’inci haftasında alınan Boluspor galibiyeti, Denizlispor’u küme düşme hattının dışına itti ve Bursaspor küme düşme hattına geriledi.

Bu durumun önümüzdeki hafta oynanacak maçta Bursaspor üzerinde bir baskı yaratacağını dile getirmek yanlış olmaz. Daha da kritiği Denizlispor’un mağlup ettiği Boluspor’un puan kaybına tahammülünün daha da az olacağı 28’inci haftada Bursaspor’u konuk etmesi olacak.

Denizlispor adına bu maç kelimenin tam anlamıyla 6 puanlık bir maç oldu.