5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Keyifler Yerinde

Sezonun ikinci yarısında eski oyuncusu Mesut Bakkal’a kadroyu devreden Denizlispor, tecrübeli teknik adamın yönetiminde başarılı performanslar sergilemeye devam ediyor. Son olarak Kocaelispor karşısında 5 gollü flaş bir galibiyet almayı başaran Ege temsilcisinde bu galibiyet morallerin daha da yükselmesini sağlarken takımın Bakkal yönetiminde oyun olarak da gelişim kaydetmiş olması taraftarı cezbediyor.

Teknik Direktör Takımı

Bu sezon maddi sıkıntılar ve sakatlıklar nedeniyle çok sıkıntılı süreçlerden geçen Denizlispor, TFF 1.Lig mücadelesinde kümede kalma savaşı vermeye devam ediyor.

Yeşil Siyahlı ekipte sezon içerisinde pek çok kez teknik direktör değişikliğine gidilmiş olmasına rağmen bu değişikliklerden istenen verimin alınması uzun sürdü. Üç farklı teknik direktörle çalıştıktan sonra koltuğu Mesut Bakkal’a devreden Denizli temsilcisi, aradığı kanı da Bakkal ile birlikte bulmuş oldu.

Tecrübeli teknik adamın yönetiminde sezon başından beri yaşadığı gol sorununu büyük ölçüde halletmeyi başaran Denizlispor aynı zamanda topladığı puanlarla birlikte maç eksiğine rağmen küme düşme hattından uzaklaşabileceği bir noktaya kadar da geldi.

Son olarak Kocaelispor’u Kocaeli’nde 5 golle mağlup ederek çok şaşalı bir galibiyet almayı başaran Denizli temsilcisinde bu galibiyet moralleri daha da yerine getirdi. Öte yandan takımın Bakkal yönetiminde çıktığı 7 maçta 14 puan toplayarak 2 puan ortalaması tutturmuş olması da ne kadar başarılı bir iş çıkarıldığının kanıtı oldu.

Denizli temsilcisi ligin 31’inci haftasında kendi sahasında Tuzlaspor’u konuk edecek.

Başkan’ın İnancı Tam

Tüm bunlarla birlikte Denizlispor Başkanı Mehmet Uz’un da camiayı birleştirebilmek adına mücadele ettiğini dile getirmekte fayda var. Genç başkan Mesut Bakkal ile el sıkıştıktan sonra çok daha rahatladı.

Yeşil Siyahlı takımın Bakkal yönetiminde yakaladığı çıkışa dikkat çeken Uz, bununla birlikte geriye kalan haftalarda kümede kalmaya dair mesafe kat edebileceklerine inandığını da dile getirdi. Maç eksiklerine rağmen bulundukları konumun hedeflerine yönelik olarak umut verici olduğunu savunan Denizlispor Başkanı, bu bağlamda bir sonraki hafta oynanacak Tuzlaspor maçının son 8 haftanın en kritik maçlarından biri olduğunu ifade etti.

Takımın bu maçtan galip ayrılması durumunda sezon başından bu yana yer aldığı ateş hattından kurtulabileceğinin altını çizen Denizlispor Başkanı’nın bu açıklamaları takıma duyduğu inancın da bir göstergesi olarak algılandı.

Öte yandan kelimenin tam anlamıyla bir enkaz devralan Mesut Bakkal’ın takımı bu seviyelere kadar getirebilmiş olması gerçekten takdire şayan. Denizli temsilcisinin son haftada mağlup ettiği Kocaelispor bu maça kadar 5 haftadan beri yenilmeyen ve belirli bir ritmi oluşturmaya başlamış bir takım olarak sahadaydı.

Buna rağmen 1 aylık süre içerisinde çok iyi bir hazırlık süreci geçiren Ege temsilcisi rakibini gerçekten çok zor bir duruma sokmayı ve sahadan da taraftarını mutluluktan çılgına çevirecek bir galibiyet alarak ayrılmayı başardı.