5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da başkan Ali Çetin Açıklamalarda Bulundu

Süperlig’in 11. haftasında Fenerbahçe karşılaşmasından puan alamadan ayrılan Yukatel Denizlispor başkanı Ali Çetin maç sonrası bazı açıklamalarda bulundu.

“Verilmeyen ikinci penaltımız bariz penaltı, zaten izleyince tüm Türkiye görecek. Birinci penaltıyı atamadık, büyük şanssızlık yaşadık.

Tebrik ediyoruz Fenerbahçe’yi. Önümüzdeki haftadan itibaren farklı bir Denizlispor izlettireceğiz.” şeklinde açıklamalarda bulunan başkan Ali Çetin’in kendinden emin tavrı gözlerden kaçmadı.

Protokolde herhangi bir sorunun olmadığını ekleyen başkan “İki tarafın heyecanından dolayı, bir de birkaç gündür bir tweet meselesi var, ondan dolayı her iki tarafta gerginlik var.

Ancak öyle birbirlerini kırıcı, rencide edici bir olay yaşanmadı. Onlar misafirimizdi burada.” diyerek olayı açıklığa kavuşturdu.

Kenan Atik üzüntüsünü dile getirdi.

Fenerbahçe maçını yorumlayan Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Kenan Atik 2. yarı oynadıkları oyun ve buldukları pozisyonlar sonrasında maçın hakkının bu olmadığını düşündüğünü belirtti.

“2. yarıdaki futboldan sonra maçın skoru bu olmamalıydı. Ancak futbolda bazen ne kadar çalışırsanız çalışın, top oyuncunun kafasına gelip gol olur.

Gökhan’a önlem alıyorsunuz ama top kafaya geliyor gol oluyor” şeklinde konuşan tecrübeli Teknik Direktör, “Kırılma anı penaltıydı. Kaçırdık. Ondan sonra golü yine bulabilirdik.

Pozisyonlarımız vardı. Oyuncularım 90+8’e kadar maçı bırakmadılar. Bazen olmayınca olmuyor. Sezon başından beri aynı şeyleri konuşuyoruz.

Takımımız ilk yarım saatte oyuna girmekte zorlanıyor. Çok çalışıyoruz. Bazen olmayınca olmuyor. Defansta en ufak hatada gol yiyoruz.

Arkadaşlarımız hayatları boyunca o hataları yapmaları mümkün değil. Tek sevindiğimiz taraf 90+8’e kadar maçı çevirmek için çalışmak.

Rakibin kalecisi maçın adamı olmaya aday. Fenerbahçe’ye karşı, Başakşehir’e karşı oynadık. Bu dönecek bir gün.

Oyuncularımız yeterki böyle oynasınlar. Başaracağız.” şeklinde konuşarak saha içinde verdikleri mücadeleden memnun olduğunu belirtti.

Fenerbahçe’nin ve Milli Takım’ın genç kalecisi Altay Bayındır’a tekrar değinen Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Kenan Atik, “Altay, Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en iyi kalecilerinden biri. Beşiktaş maçında çok kötü goller yedi.

Genç kalecilerin bir günü bir günü tutmaz ama bize karşı çok iyi oynadı” ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı. Yukatel Denizlispor Yönetimi ve Teknik Ekibi geleceğe dair umutlu yorumlarda bulundular.