23 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Yoluna Mesut Bakkal ile Devam Edecek

Ege’nin incisi olarak tabir edilen şehirlerden birisi olan Denizli; bilhassa Denizlispor ile de herkes tarafından tanınıyor. 2019 – 2020 sezonunun başında uzun süreli ayrılığa son vererek yeniden Süper Lig’e yükselen Denizlispor; sezonu kötü bir yerde bitirdi. Fakat, Covid-19 sebebiyle küme düşmenin kaldırılmasından mütevellit bir sezon daha Süper Lig’de mücadele etti. Yine de değişen bir şey olmadı. Denizlispor; 2020 – 2021 sezonunu oldukça kötü bir yerde bitirerek iki yıl aranın ardından yeniden TFF 1.Lig’e döndü.

Takdir edersiniz ki, hem Covid-19 hem de dünya geneli ekonomik kriz sebebiyle spor sektöründe de çok fazla sorun yaşanıyor. Futbol kulüplerinin birçoğunun maddi sıkıntılar ile boğuştuklarını söyleyebiliriz. O kulüplerden birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Denizlispor! Yeşil siyahlı kulübün transfer tahtası çok uzun süreden bu yana kapalı! Bir başka deyişle, Denizlispor transfer yapamıyor. Bu durumun daha ne kadar devam edeceğini de kimse bilmiyor.

Mesut Bakkal 1

Mesut Bakkal Denizlispor’da Çalışmayı Kabul Etti

Denizlispor; Süper Lig’den gelen bir takım olmasına rağmen son derece zayıf bir kadroya sahip olmasından mütevellit 2021 – 2022 sezonunun küme düşecek takımları arasında gösteriliyordu. Bir başka deyişle, Denizlispor’un TFF 1.Lig’de de tutunamayacağına dair birtakım görüşler mevcuttu. Ancak, Denizlispor kötü başladığı sezonu iyi bir yerde bitirdi. Bilhassa takımın başına Mesut Bakkal’ın geçmesinin ardından ciddi bir çıkış yakaladığını ifade etmek gerekir.

Mesut Bakkal; kulübün içerisinde bulunduğu maddi çıkmazın farkında! Yine de tüm zorluklara rağmen Denizlispor’da çalışmayı kabul ediyor. Çünkü, bu kulübün kendisi için farklı bir yerinin olduğunu dile getiriyor. Denizlispor’un zor zamanlarda kendisine sahip çıkmasından dolayı kulübe minnet borcunun bulunduğunu ifade ediyor. Bir başka deyişle, Denizlispor’u önümüzdeki sezon da Mesut Bakkal çalıştıracak.

Mesut Bakkal 2

Mesut Bakkal Denizlispor’un Başında Nasıl Bir Performans Gösterdi?

Yıllarca farklı kulüplerde çalışan deneyimli teknik adam Mesut Bakkal; 26 Ocak 2022 tarihinde kendisini Denizlisporlu yapan sözleşmeye imza attı. Sözleşmenin süresi 1.5 yıldı. Bir başka deyişle, Mesut Bakkal; Denizlispor’u 30 Haziran 2023 tarihine kadar çalıştıracaktı.

Deneyimli teknik adam; kulübün başına geçer geçmez farkını ortaya koydu. Takım; bir anda ivme kazanarak başarılı sonuçlar almaya başladı. Üst üste galibiyetler alındı. Denizlispor; küme düşme hattından ivedilikle kurtuldu. Yeşil siyahlı takım; Mesut Bakkal’ın takımın başına geçmesinin ardından toplam 16 maça çıktı. Söz konusu maçların dokuzunu kazanmasını bildi. %50’yi aşan galibiyet yüzdesi ile dikkat çekti. Bunun yanı sıra, üç beraberlik ve dört de mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 27 gole karşılık olarak kalesinde 20 gol gördü. Artı yedi averaj ile dikkat çekti.

Mesut Bakkal; görevde olduğu süre boyunca 1.88 puan ortalaması tutturdu. Deneyimli teknik adam performansıyla bu işi bildiğini herkese bir kez daha gösterdi.