10 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Yeni Sponsorluk Anlaşması Yaptı

2021/2022 sezonunda TFF 1’inci Lig 11’incisi olan Denizlispor, 2022/2023 sezonunun ilk haftasında Eyüpspor deplasmanına en azından 1 puan için çıktı ancak istediği başarıya ulaşamadı ve 1-0’lık mağlubiyet ile sahadan ayrıldı.

22 Ağustos Pazartesi günü 21’de TFF 1’inci Lig’in ikinci haftası kapsamında Süper Lig’den yeni düşmüş olan Çaykur Rizespor’u evinde ağırlayacak olan Denizlispor, seyircileri karşısında galibiyet almak için odaklandı ve çalışmalarını sürdürüyor. Sezona yenilgi ile başlayan transfer yasaklısı Denizlispor’un Teknik Direktörü Mesut Bakkal, bu puan kaybını en kısa sürede telafi edebileceğiz dedi. Ayrıca teknik adam taraftarlarından da destek talep etti ve taraftarlarımızın da desteği ile ligi üst sıralarda bitireceğiz de dedi.

Denizlispor ile Çaykur Rizespor bugüne kadar 36 adet maçta karşı karşıya geldi. En son olarak 2 Mayıs 2021 tarihinde karşılaşan iki ekip arasındaki bir sonraki müsabaka 22 Ağustos’ta TFF 1’inci Lig’in ikinci haftası bünyesinde gerçekleştirilecek. Karşılaştıkları 36 müsabakanın Denizlispor’un evinde oynanan karşılaşmalarının 18 tanesinin 10’unu Denizlispor kazanmışken, 5 tanesi de beraberlik ile sonuçlandı. Deplasmanda ise yine 18 defa Çaykur Rizespor karşısına çıkan Denizlispor, 4 galibiyet ve 6 beraberlik elde edebilmiş. Bu şekilde toplamda 14 maçta Denizlispor sahadan galip ayrılırken, Çaykur Rizespor’un galibiyet sayısı 11 oldu.

Denizlispor’un Forma Sponsorları

Denizlispor yönetimi, kulübün tarihinin nerdeyse en fazla gelir getiren sponsorluk anlaşmalarına imza atmaya devam ederken, transfer yasaklısı olan kulübün mali açıdan rahatlaması da sağlanmaya çalışılıyor. Forma göğüs için 22 Temmuz’da RAMS ile anlaşan Denizlispor, forma sağ kola Bitçi, sol kola Spor Toto, şorta Pimatech reklamlarını almıştı. Sırt için ise 20 Ağustos’ta yeni bir sponsorluk anlaşması yapıldı.

Denizlispor Kulüp Başkanı Mehmet Uz, Abalıoğlu Yağ San. A.Ş’yi ziyaret etti ve Yönetim Kurulu Başkanı Baha Abalıoğlu ile sponsorluk anlaşmasına imza attı. Abalıoğlu Yağ San. A.Ş’nin Denizlispor’un her zaman yanında olduğunu belirten Başkan Mehmet Uz, yeni sezonda forma sırt reklamında Abalı olacağını belirtti, desteklerinden dolayı Baha Abalıoğlu’na teşekkür etti. Mehmet Uz ayrıca Abalıoğlu’na üzerinde ismi yazılı forma hediye etti.

Kulübün Borçları Git Gide Azalıyor

Kulübün ulaşım sponsoru Ulaşım A.Ş olurken gaz sponsoru Enerya ve sağlık sponsoru Tekden Hastanesi oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketi Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ ile Altaş Denizlispor arasında yapılan anlaşma ile kulübün kasasına 5 milyon lira girdi ve takımın borçları bir miktar azaltırmış oldu. Peşine Abalıoğlu Yağ San. A.Ş, 21 Ağustos’ta yapılan sözleşme ile 2 milyon TL’lik destek sağladı.

Sponsorluklar ile genel olarak açıklama yapan Denizlispor Kulübü Başkanı Mehmet Uz, takımımızın tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmalarına imza attık dedi. Kulüp ile Denizli’nin bütünleşmesini sağlamak bizim en büyük kazancımız diyerek açıklamasını sonlandırdı.