2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Yeni Malatya Maçının Ardından

Spor Toto 1. Lig’in 19. hafta karşılaşmasında Denizlispor ile Yeni Malatya arasında oynanan karşılaşma Denizlispor’un 3-0 üstünlüğü ile sona erdi. Mücadelenin ardından iki teknik direktör de maça ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Denizlispor’un başarılı Teknik Direktörü Giray Bulak, Yeni Malatyaspor galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada, oyuncularını kutladığını, ödülü de hak ettiklerini, artık ne yapabileceklerini bildiklerini, gol yemeden kazandıkları için bunun da çok önemli olduğunu ve bu şekilde devam etmeyi umduklarını dile getirdi.

Spor Toto 1. Lig’in 19. haftasında Denizlispor, kendi sahasında ağırladığı Yeni Malatyaspor takımını 3-0 mağlup etti. Maçın ardından basın mensuplarının karşısına çıkan Teknik Direktörü Giray Bulak, puan silme hadisesinin futbolcuları etkilediğini ve bununla ilgili takımla birkaç kez toplantı yapmak durumnda kaldıklarını dile getirerek, Yeni Malatyaspor maçında gol yemeden kazandıkları için sevinçli olduklarını, İlk yarının son maçında kendi evlerinde 6 puanlık bir maça çıktıklarını, Yeni Malatyaspor’un kaliteli bir altyapısı olduğunu, takımın başında ise çok genç bir teknik direktör olduğunu ve kendisine başarılar dilediğini ifade etti.

“Oyuncularım Artık Ne Yapabileceklerinin Farkındalar”

Sözlerine devam eden Giray Bulak, bu akşam iyi bir oyun oynadıklarını, çok isteyen ve kazanma amaçlı her şeyini ortaya koyan oyuncuları olduğunu, taraftarların da takıma çok büyük destek ve cesaret verdiklerini, yöneten arkadaşların, iyi yönettiğinde ortaya iyi bir maç çıktığını, bu tarz maçların zor olduğunu, çünkü oyuncunun kafasının bir parça tatil havasına girdiğini, o bakımdan çok korktuğu ve çekindiği bir maç olduğunu, dün akşam değişik bir haber alınca puan silme adına bunun kendilerini paniklettiğini, oyuncularla 2-3 defa toplantı yapmak zorunda kaldıklarını, kafalarını sahaya çevirmeleri için bu akşamın önemli olduğunu,. oyuncularını kutladığını, ödülü de hak ettiklerini, ne yapabileceklerini artık bildiklerini, gol yemeden kazandıkları için sevindiklerini dile getirdi.

“Elimizden Geleni Yaptık Ama Kazanan Denizli Oldu”

Maçın ardından Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hasan Özer, sıkıntı çeken iki takımın bu maçta karşılaştığını, gerçekten zorluk derecesi yüksek bir maç olduğunu, maçtan önce de 3 puanların silinmesinin her iki takım için bu karşılaşmanın değerini artırdığını, sahada çok önemli eksikleri olduğunu, 11 kişi çıkmalarına rağmen iyi oyunculardan yoksun olduklarını, 24. dakikada yedikleri golün kendilerini zorladığını söyledi.

İlk golü yiyerek mağlup duruma düştükleri zaman, rakip takımın da kapandığında rakibi açmanın zor olduğunu, 2 gol yedikten sonra maçı çevirmenin zor bir hal aldığını, ikinci devrede ellerinden geleni yaptıklarını, genç oyuncuları oynattıklarını ve maçı kaybettiklerini, fakat genç oyuncuları oynatarak kazanmış gibi olduklarını, deplasmanda kaybetmenin çok alıştıkları bir skor olmadığını, deplasmandaki ikinci yenilgilerini Denizlispor’a karşı aldıklarını, ellerinden geleni yaptıklarını ancak maçın sonunda kazananın Denizlispor olduğunu ifade etti.