5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor VAR’ın Faydasını Gördü

2021/2022 sezonunun öncesinde bile büyük mali problemler yaşayan Denizlispor’un, 2021 Haziran’ında Haluk Ulusoy Tesisleri’nde ödemelerin yapılamaması sebebi ile doğal gaz kesintisi yaşadığını ve futbolcuların duş bile alınamadığı günler yaşanmıştı.

Bu boyutlarda mali zorluk yaşayan Denizlispor, 2021/2022 sezonu içerisinde tüm olumsuzluklara rağmen başarılı denebilecek bir sıralamada bitirmişti. Özellikle son haftalarında Teknik Direktör Mesut Bakkal’ın takımın başına getirilmesi sonrasında performansında büyük yükseliş fark edilen Denizlispor, Mesut Bakkal sonrasında 1.88’lik bir puan kazanma istatistiğine sahip olabildi.

2022/2023 yazı geldiğinde ise ödenmeyen borçlar sebebi ile Denizlispor, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından dış transfere imza atamaması için transfer yasağı ile cezalandırılmıştı. Bu sebep ile hazırlık sürecini oldukça zorlu geçiren Teknik Direktör Mesut Bakkal nezaketindeki Denizlispor, neyse ki iç transferde oldukça başarılı olabilmiş ve birçok kilit oyuncunun takımda kalmasını sağlamayı başarmıştı.

Başarılı Olarak Görülen İki Hafta

Yoğun geçen antrenman dönemi sonrasında takımın TFF 1’inci Lig’e oldukça başarılı ve hazır bir şekilde giriş yaptığı düşünülüyordu. 2022/2023 sezonunun ilk haftasında TFF 1’inci Lig’in en başarılı ve en fazla transfer yapmış ekiplerinden Eyüpspor deplasmanına çıkan Denizlispor, 1-0’lık mağlubiyet alsa da takım tarafından bu iyiye yorulmuştu. Maç sonrasında Teknik Direktör Mesut Bakkal, takımın eksiğini çözdüklerini ve artık daha iyi mücadele gösterebileceğini söylemişti.

Bu şekilde de TFF 1’inci Lig’in 2022/2023 sezonu ikinci haftası kapsamında evinde ağırlayacağı Çaykur Rizespor karşılaşmasına hazırlanan Denizlispor, puan almadan sahadan ayrılmak istemiyordu. Teknik Direktör Mesut Bakkal nezaketindeki Ege ekibi istediğini de elde etti ve 0-0’lık beraberlik ile sahadan ayrıldı. Bol transfer ile lige hazırlanan ve Süper Lig ile arasını açmak istemeyen Çaykur Rizespor karşısında alınan bu puan Denizlispor’u oldukça memnun etti.

Bu Hafta VAR En Çok Denizlispor’a Yaradı

Karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulunan Denizlispor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, VAR’a duacı olduklarını belirtti.

90+6’da Alper Potuk’un attığı gol karşılaşmanın hakemi Kutluhan Bilgiç tarafından bütün itirazlara rağmen geçerli sayıldı. Ancak VAR’dan gelen uyarı üzerine Kutluhan Bilgiç, oyunu durdurarak saha kenarına gitti. Sonrasında Bilgiç, golü atan futbolcunun topu eli ile önüne aldığı gerekçesi ile golü iptal etti. Bu konu ile ilgili olarak Mesut Bakkal, VAR’ın büyük faydasını gördük dedi.

VAR sayesinde 1 puan kazandıklarını söyleyen teknik adam, elimizdeki sınır kadro ve sakatlanan futbolcular ile birlikte zorlu bir mücadele içerisine girdik dedi. Kadroda bulunabilen futbolcularımızın performanslarının çok yüksek olması beni çok sevindirdi diyen Bakkal, 18 yaşında olan genç futbolcunun sahada bulunması ve başarı göstermesi bizim için büyük bir artı oldu da dedi.

Teknik Direktör Mesut Bakkal konuşmasının sonunda, ilerleyen günlerde sakatlıktan kurtulacak olan futbolcularımızla birlikte çok daha güçlü olacağız ve çok daha güzel puanları beklenmeyen vakitlerde alabileceğiz dedi ve geçen iki haftadaki rakiplerini de takdir ederek konuşmasını bitirdi.