13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Subotic İle Anlaşmaya Çalışıyor

Geçen sezon yaptığı pahalı transferlerin maliyetine Süper Lig’den düşmenin de getirdiği etkiyle birlikte çok ciddi bir mali krizin içine giren Denizlispor, yeni teknik direktörü Mesut Bakkal ile çıktığı yeni yolda artık temiz bir sayfa açmak istiyor. Transfer yasağını kaldırmak için borçlu olduğu oyuncularla anlaşma zemini arayan Yeşil Siyahlı ekip, ciddi bir miktar ödemesi gereken Neven Subotic’i ikna etmek için uğraşıyor.

Denizlispor’da İkna Turları

Girdiği mali krizin içerisinden bir türlü çıkamayan ve bu nedenle geçtiğimiz sezon Süper Lig’e veda ettikten sonra bu sezon da TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren Denizlispor, geçmişe bir sünger çekmek istiyor.

Yeşil Siyahlı ekibin ilk hedefi Mesut Bakkal’ın gelişiyle birlikte diriliş havasına giren takımın transfer yasağının kaldırılması ve bu ekonomik dar boğazdan olabildiğince ferah bir modele geçebilmek. Bu doğrultuda borçlu olduğu oyuncularla görüşmeye devam eden Horozlar, yerli oyuncularla da büyük ölçüde anlaşmaya vardı.

Ancak aynı anlaşma yabancı oyuncuların bazıları için ve en önemlisi en çok borcun bulunduğu Neven Subotic için sağlanabilmiş değil. Zira oyuncuya olan borç çok ciddi bir rakam ve Neven Subotic bu rakamdan vazgeçmek konusunda o kadar gönüllü değil.

Yeni Asır Gazetesi’ne göre Subotic’e ödenmesi gereken toplam borç 1 milyon 149 bin 330 Euro yani güncel kurla 17 milyon 350 bin TL gibi bir tutar. 17 yabancı futbolcu, 2 yabancı kulüp ve 2 oyuncu temsilcisine borçlarını ödemesi gereken Denizlispor, 8 Şubat’ta kapanacak olan transfer dönemine kadar yabancı oyuncularla anlaşmaya varmaya çalışıyor.

Dakikası 2 Bin Euro

Yeni Asır Gazetesi’ndeki habere göre Neven Subotic’in Denizlispor’da oynadığı her bir dakika Yeşil Siyahlı ekibe tam 2 bin 837 Euro maliyet yükü bindirdi. Geçtiğimiz senenin başında Denizlispor’dan gönderildikten sonra haksız fesih nedeniyle dava açan oyuncu davayı kazandı ve oyuncunun tazminat almasına karar verildi.

166 bin 875 Euro maaş, 933 bin 125 Euro fesih tazminatı, 49 bin 330 Euro da yasal faiz alması gereken Subotic’in bu miktarda indirime gitmesi için araya Nuri Şahin’in sokulduğu iddia ediliyor. Nuri Şahin ile Neven Subotic Borussia Dortmund’da beraber top koşturmuşlar ve arkadaş olmuşlardı.

Yanlış kararlar ve Subotic gibi sayısız transfer nedeniyle oldukça zorlu bir krizin içerisine giren Denizlispor’da UEFA’dan gelen COVID-19 aylık yardımı sayesinde yerli oyunculara borçlar ödendi ancak Subotic kadar pahalı olmasa da 16 oyuncu daha var.

Bu oyuncuları getiren yöneticiler, menajerler ve Denizlispor’a bu kötülüğü yapan kişilerden hesap sorulabilecek mi bunu zaman gösterecek ancak Denizlispor, oldukça köklü ve geleneği olan bir kulüp olarak elbette bugünleri de atlatacaktır.

Ancak takımın ilk olarak Mesut Bakkal yönetiminde sezonun geri kalanını başarıyla tamamlaması gerekiyor.