21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor Kendini Korudu

Sezonun ikinci yarısında teknik direktör Mesut Bakkal yönetiminde şahane bir çıkış yakalayan Denizlispor, TFF 1.Lig’de kalmak konusunda ısrarcı olacağını bir kez daha kanıtladı. 32’inci haftanın açılış müsabakasında Ankara Keçiörengücü’ne konuk olan Ege temsilcisi, sahadan 1-0’lık galibiyetle ayrılarak bir hafta daha ateş hattının üstünde kalmayı garantilemiş oldu ve Tuzlaspor karşısında alınan mağlubiyetten sonra yaralarını sardı.

Önemli Olan 3 Puan

Bu sezon TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veren takımlardan biri olan Denizlispor, iyi bir çıkış yakaladığı dönemde kendi sahasında konuk ettiği Tuzlaspor karşısında aldığı ağır mağlubiyet sonrası taraftarlarını tedirgin etmişti.

Bununla birlikte takımın teknik direktörü Mesut Bakkal’a ve onun performansına duyulan güven sayesinde bir arada kalmayı başarabilen camia, hocaya güvenmekte ne kadar haklı olduklarını bir kez daha anladılar.

32’inci haftanın açılış müsabakasında Ankara’da Ankara Keçiörengücü’ne konuk olan Yeşil Siyahlı takım çok da iyi bir performans sergilemediği maçta bu duruma rağmen sahadan 1-0 galip ayrılmayı başardı. Bu galibiyetle birlikte puanını 36’ya yükselten Denizlispor, diğer maçlardan çıkan sonuçlardan sonra haftayı küme düşme hattının bir sıra üstünde kapatmış oldu.

Ligin 33’üncü haftasında kendi sahasında İstanbulspor’u konuk edecek olan Ege temsilcisi, bu maçtan da galibiyetle ayrılabilirse puan cetvelindeki son durumla birlikte bir anda kendisini orta sıralara kadar atabilir. Bu bağlamda yine kendi sahasında çok önemli bir maça daha çıkacak olan Yeşil Siyahlı takımın bir önceki maçından çok daha iyi işler çıkartması gerektiği kesin.

Gerekli Özgüven

Denizlispor adına sezonun hâlâ daha katlanılabilir ve hatta umutla bakılabilir olmasını sağlayan faktör kesinlikle teknik direktör Mesut Bakkal’ın gelişi oldu.

Geldiği günden bu yana sıkıntılı süreçler geçiren camiayı ayaklandırmak adına mücadele eden tecrübeli teknik adam, Ankara Keçiörengücü karşılaşmasıyla birlikte takımın başındaki 9’uncu maçına çıkarken bu maçlarda 5 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyet almayı başardı. Bu sayede toplanan 17 puanın Denizli temsilcisi adına kıymeti çok büyük.

Zira sezonun Mesut Bakkal öncesi geçen 22 haftasında 19 puan toplayabilen takım bu geniş süreçte toplayabildiği puanı çok kısa bir süre içerisinde toplayabilecek bir gücünün olduğunu gördü. Bununla birlikte Bakkal’ın Ankara Keçiörengücü karşısında oynanan maçtan sonra yaptığı açıklamalar da çok önemliydi.

Daha üst sıralara tırmanabilmek adına başarılı bir performans sergilediklerini ancak geçmişte yaşanan puan kayıplarının kendilerini bu sıralarda tuttuğunu dile getiren kurt teknik adam bir yandan da aslında hedeflerinin bilinenden daha geniş çapta olduğunu göstermiş oldu.

Orta sıralara dair bir mücadele verebilmek adına kümede kalabilmek adına çok daha rahat olmak lazım. Camia yaşadığı sıkıntılardan sonra bu konuda ne kadar özgüvenli bir tavır sergileyebiliyor bu kısım tartışılır ancak teknik direktör Mesut Bakkal’ın özgüveni tam anlamıyla gereken özgüven.