9 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor 2022 – 2023 Sezonuna İyi Bir Başlangıç Yapmak İstiyor

Yeşil siyahlı takım; 2021 – 2022 sezonuna düşük beklentiler ile başladı. Maddi sıkıntılarından dolayı istediği transferleri yapamadı. Hatta, takımın transfer tahtası kapalı idi. Geçmiş yıllarda kulüpte forma giymiş futbolculara ciddi borçları bulunan Denizlispor’un diğer TFF 1.Lig takımları ile mücadele edemeyeceğine dair iddialar vardı. Bir başka deyişle, yeşil siyahlı takımın ligden düşeceği iddia ediliyordu.

Denizlispor; 2021 – 2022 sezonunu 36 maçta 14 galibiyet, yedi beraberlik ve 15 mağlubiyet alarak 11. sırada tamamladı. Kısıtlı kadrosuyla elinden geleni yapması önemli bir başarı idi. Denizlispor’un ligde kalmasındaki en büyük pay sahibi Mesut Bakkal idi. Deneyimli teknik adam; diğer takımlardan gelen teklifleri reddederek kısıtlı kadrosuna ve maddi yetersizliklerine rağmen Denizlispor’u seçti. Takıma kısa sürede ivme kazandırdı. Mesut Bakkal; önümüzdeki sezon da Denizlispor’u çalıştıracak.

Yeşil Siyahlı Takım Sezon Öncesi Kamp Çalışmalarını Sürdürüyor

Denizlispor yönetimi geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak taraftarların aklındaki soruya cevap verdi. Herkesin bildiği gibi kulübün transfer tahtası kapalı! Söz konusu durumun çözülüp çözülemeyeceği merak ediliyordu. Denizlispor yönetimi; maddi imkansızlıklardan dolayı transfer tahtasının 2022 – 2023 sezonu için de açılamayacağından bahsetti. Bir başka deyişle, Denizlispor; 2022 – 2023 sezonu öncesinde de transfer yapamayacak.

Mesut Bakkal; kulübün transfer yapamayacak olmasını dert etmiyor. Geçtiğimiz sezon mücadele eden kadronun korunması halinde herhangi bir sorun yaşanmayacağını düşünüyor. Hatta, yönetimin yapmış olduğu çalışmalardan bir hayli memnun! Kulübün hali hazırdaki oyuncularının tüm alacakları ödendi. Bunun yanı sıra, geçen sezonki kadro birkaç futbolcu dışında korunacak. Mesut Bakkal; iyi çalıştıkları ve istekli oldukları takdirde ligde kalacaklarını ifade ediyor. Bunun yanı sıra, Denizlispor taraftarlarından takımı yalnız bırakmamalarını istedi. Kombine bilet almak yerine her maç için tek tek bilet almalarının kulüp için daha iyi olacağını söyledi.

Denizlispor’un Kamp Programı Belli Oldu Mu?

Denizlispor; 2022 – 2023 sezonu hazırlıklarına 25 Haziran 2022 tarihinde başladı. Mesut Bakkal; oyuncularına günde çift idman yaptırıyor. Yeşil siyahlı takım; 15 Temmuz 2022 tarihine kadar çalışmalarını Denizli’de sürdürecek. Ardından, on günlük kamp için Burdur’a gidecek. 25 Temmuz 2022’ye kadar Burdur’da kalacak. Burdur kampında beş hazırlık maçı yapacak. Söz konusu hazırlık maçları sayesinde yeni sezon öncesindeki tüm eksikliklerini tespit etme şansına erişecek.

İlhan Depe ve Kevin Mayi ile Yeniden Anlaşma Sağlandı

2021 – 2022 sezonunun başında Altay’dan herhangi bir bonservis bedeli olmadan kadroya katılan İlhan Depe sözleşmesinin bitmesinin ardından takımdan ayrılmıştı. Denizlispor yönetimi; oyuncuyu takımda tutmak istiyordu. 1992 doğumlu futbolcu; sözleşmesini bir yıl daha uzatmayı kabul etti. İlhan Depe, takımın yeni sezon hazırlıklarına katıldı.

Kevin Mayi; geçtiğimiz sezonun başında Ümraniyespor’dan kadroya katıldı. Deneyimli golcünün alacakları ödendi. 29 yaşındaki oyuncu da yeni sezon hazırlıkları için Denizli’ye geldi.