2 Aralık 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor 2022 – 2023 Sezonu Hazırlıklarına Başladı

Spor Toto 1. Ligde mücadele edecek yeşil siyahlı ekip Teknik direktör Mesut Bakkal yönetiminde gelecek sezon hazırlıklarına başladı. Tecrübeli teknik direktör ’ün talimatları doğrultusunda Haluk Ulusoy tesislerinde gerçekleştirilen sezon öncesi hazırlıkları günlerdir sürüyor.

Haluk Ulusoy Tesislerinde gerçekleştirilen Sezon öncesi hazırlık kampında Denizlisporlu futbolcular teknik direktör Mesut Bakkal ve teknik heyetin planlaması doğrultusunda antrenmanlara ısınma hareketleri ve koşular ile başladı. Düz koşu ve tempolu koşular ile devam eden antrenman daha sonra Pas çalışmaları ile sürdürüldü. Antrenmanların devam eden sürecinde taktiksel çalışmalar yapılıp sonraki dönemde kullanılacak oyun planları ve dizilişler üzerine çalışmalar yürütüldü.

Denizlispor tesislerinde sürdürülen yeni sezon hazırlık antrenmanlarında futbolcuların neşeli görüntüleri objektiflere yansıdı. Yeni sezon hazırlıklarında kendini göstermek isteyen futbolcular hazırlıklar süresince çok hırslı ve istekli oldukları gözlemlendi.

Teknik Direktör Mesut Bakkal Kamp Programı ve Takım Hakkında Konuştu

Denizlispor Teknik Direktör Mesut Bakkal takımının yeni sezon hazırlıkları hakkında konuştu. Tecrübeli teknik direktör 25 Haziran’da yeni sezon hazırlıklarına başladıklarını ve her günü çift antrenmanla geçirdiklerini aktarırken öğrencilerinin hazırlıklar kapsamında sergiledikleri performanslarını beğendiğini ve memnun olduğunu aktardı.

Teknik Heyet ile hazırlamış oldukları program dahilinde çalışan Denizlispor, ilk olarak kendi tesisleri olan Haluk Ulusoy tesislerinde başladı. Yeşil siyahlı ekip Kurban Bayramı’na kadar kendi tesislerinde çalışmalarını yürütecek. Öğrencilerinin Kurban Bayramı’nda tatile gideceğini aktaran Mesut Bakkal, daha sonra Kurban Bayramı tatili dönüşünde 15 temmuzda Burdur’a gidecek ve ikinci etap kamp çalışmalarına başlayacağını aktardı. Denizlispor’un Burdur’da yapacağı 2. Etap kamp çalışmaları 10 sürecek ve takım 25 Temmuz’da tekrardan kısa bir araya girecek.

Burdur Kampında Denizlispor’un 5 hazırlık maçı oynayacağı aktarılırken bu maçların gelecek sezon öncesinde takımın durumu ile alakalı daha net veriler vereceğini belirtti. Mesut Bakkal Burdur kampında öğrencilerine hem fizik kondisyon olarak yüklemeler yapılacağı hem de teknik ve taktik olarak çalışmalar yapılacağı bu çalışmalar eşliğinde takımın gelişeceğini bahsetti. Bu dönemde TFF 1.Lig‘de takımın eksiklerini görme ve giderme anlamında da önemli bir şans olduğundan da bahsetti.

Tecrübeli Teknik Direktör Taraftarlara da Çağrıda Bulundu

Teknik direktör Mesut Bakkal Denizlispor taraftarları için geçen sezonun son haftalarında 15 maçlık bir süreçte ortaya koyduğumuz performans ile birlikte elde ettiğimiz başarılı sonuçlara taraftarlarımızın oldukça önemli bir miktarda katkısı oldu. Taraftarların güvenlerinin ve desteklerinin takım üzerinde iyi bir etkisi olduğunu aktarırken tüm taraftarlarına da teşekkür ettiğini iletti. Denizlispor’un kombine biletleri de satışa çıkarttığı ve taraftarların bu biletleri alabilirlerse almaları gerektiğini olmazsa da maç maç biletlerini alarak tribünleri doldurmalarının takım için daha iyi olacağını aktardı. Yönetim, futbolcu taraftar birlik beraberlik içinde başarılı olacaklarını ifade etti.