23 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Adanaspor’da Önder Karaveli Dönemi

Ligin ilk beş karşılaşmasında galibiyet yüzü göremeyen Adanaspor’da teknik direktör Mustafa Kaplan ile yollar ayrılmıştı. Takımı bir maçlığına altyapı sorumlusu Eyüp Arın’a teslim eden yönetim, aradığı hocayı milli arada buldu. Geçtiğimiz sezon kısa bir süreliğine Beşiktaş’ı çalıştıran Önder Karaveli, Adanaspor’un yeni teknik direktörü olacak. Kulüpten yapılan açıklamaya göre teknik direktör Önder Karaveli ile 28 Eylül Çarşamba günü saat 14’te Türkiye Spor Yazarları derneği Adana Şubesi Nihat Geven Tesislerinde imza töreni gerçekleştirilecek.

Kariyeri Futbol Okulu Müdürü Olarak Başladı

Aslında futbolun pekte içinden gelmeyen Önder Karaveli kariyerinde bu noktaya tırnakları ile kazıyarak geldi. 2000 yılında futbol okulu müdürü olduğu Beşiktaş’ta gün be gün yükselen Önder Karaveli, daha sonraki yıllarda Beşiktaş alt yaş takımlarında teknik direktörlük yapmaya başladı. Beşiktaş altyapılarında yıllarca görev aldıktan sonra ilk A takım teknik direktörlük kariyerine Siirtspor’da başlayan Karaveli, burada yarım sezon çalıştıktan sonra görevinden ayrıldı. Siirtspor’dan sonra 20 günlük kısa bir Karagümrük macerası yaşayan genç teknik adam burada da istediğini bulamadıktan sonra Kasımpaşa ile altyapı hocalığına geri döndü.

Önder Karaveli, Kasımpaşa’da uzun yıllar görev aldıktan sonra yuvası Beşiktaş’a scout olarak geri döndü. Scout’luk görevinden tekrar altyapıya yönelen Önder Karaveli, Beşiktaş u21 takımında 1 sene kadar yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra Başakşehir u19 takımının başına geçti. Başakşehir’de de kısa süre bir macera yaşayan Önder Karaveli, Dardanelspor ile bir kez daha A takım teknik direktörlüğünde şansını denedi. Genç teknik adam, Dardanelspor’da da uzun süreli bir macera yaşayamadı. Bir kez daha kulüpsüz kalan Önder Karaveli, bu kez de Kestelspor’un başına geçti. Kestelspor’un başında bir sezon kalmayı başarsa da Önder Karaveli’nin macerası yine sona eriyordu. A takım antrenörlüğünden aradığını bir kez daha bulamayan Karaveli, Başakşehir u21 takımı ile yine altyapılara döndü.

Kaderin Ağlarını Örmesiyle Beşiktaş A Takımının Başına Geçti

Başakşehir’le geçirdiği 1 yılın ardından Önder Karaveli bu kez Azerbaycan ekiplerinden Karabağ’da yarım sezon A takım direktörlüğü yardımcılığı yaptı ve yolu yeniden yuvası Beşiktaş altyapısına düştü. Kaderin ağlarını örmesiyle birlikte altyapıda görev alan Önder Karaveli, Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın’ın görevinden alınmasıyla geçici olarak Beşiktaş A takımının başına geçme şansına erişti. Aralık ayından Mart’a kadar takımın başında kalmasına karşın yönetimin Valerien İsmael hamlesiyle birlikte bir kez daha altyapıya dönmek zorunda kaldı ve Beşiktaş gençlik gelişim direktörlüğü görevini üstlendi.

Altyapıda görev aldığı sırada Adanaspor’dan teklif alan 48 yaşındaki teknik adam, yarım sezonluk teklifi kabul etti ve Güney ekibinin başına geçti. Önder Karaveli, Adanaspor’un başındaki ilk karşılaşmasına 2 Ekim günü Manisa Futbol Kulubüne karşı çıkacak. Adanaspor 6 maç sonunda topladığı 7 puanla ligde 12. Sırada bulunuyor.