21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Zaniolo’nun Sözleşmesinde Dikkat Çeken Detay

Roma’dan Galatasaray’a transfer olan Nicolo Zaniolo’nun sözleşmesinde dikkat çeken bir detay daha ortaya çıktı. Galatasaray devre arasında İtalyan ekip Roma’dan Nicolo Zaniolo’yu kadrosuna katarak Avrupa ve dünyada dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

İtalyan oyuncu ile 4.5 yıllık sözleşme imzalayan sarı kırmızılı ekipte sözleşme detayları merak konusu haline geldi. Zaniolo’nun sözleşmesinde 35 milyon Euro serbest kalma bedelinin yer alması sözleşmenin bir diğer detayının da ortaya çıkmasına sebep oldu. Galatasaray‘da bu sezon 900 bin Euro kazanç sağlayan Zaniolo, kalan yıllar için net 2 milyon 750 bin Euro kazanç elde edecek.

Yıldız oyuncunun başka bir takıma transfer olması durumunda ise elde edilecek karın yüzde 20’si Roma’ya teslim edilecek. İtalyan oyuncu Nicolo Zaniolo‘nun Galatasaray formasıyla ilk golünü atmasının ardından 1 milyon 500 bin Euro’luk özel bir madde aktifleşmişti. İtalyan basınında yer alan haberde Nicolo Zaniolo’nun Galatasaray’da kaldığı her sezon sonu serbest kalma bedelinin azalacağı belirtildi.