13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Yukatel Denizlispor’un Sezon Raporu

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunu 21. yani son sırada tamamlayan takım Yukatel Denizlispor oldu. Teknik direktör Ali Tandğan yönetimindeki yeşil siyahlı takım, sezon genelinde kötü bir performans sergileyerek küme düşen dört takımdan bir tanesi oldu. Sezon boyunca oynamış olduğu 40 maçta 6 galibiyet, 10 beraberlik ve 24 mağlubiyet alan Yukatel Denizlispor, toplamda 28 puan topladı. İç sahada oynadığı 20 maçta 4 galibiyet, 6 beraberlik ve 10 mağlubiyet alarak 18 puan; dış sahada oynadığı 20 maçta ise 2 galibiyet, 4 beraberlik ve 14 mağlubiyet alarak 10 puan aldı.

Öte yandan 40 maçta rakip kalelere 38 gol atmayı başaran Kasımpaşa, kendi kalesinde 77 gol gördü. Sezon genelinde Yukatel Denizlispor’un yaptığı flaş transferler Neven Subotic, Angelo Sagal, Mathieu Dossevi, Fabiano ve Ahmed Yasin olmuştu. Öte yandan Neven Subotic, Angelo Sagal, Recep Niyaz, Syam Ben Youssef ve Fede Varela Kasımpaşa’da yaşanan flaş ayrılıklar olmuştu.

Yukatel Denizlispor’un Sezon Boyunca Oyuncuları

Spor Toto Süper Lig’de sezonu son sırada tamamlayan teknik direktör Ali Tandoğan yönetimindeki Yukatel Denizlispor’da, 2020 – 2021 sezonunu şu kadro ile tamamladı: Cenk Gönen, Pantilimon, Abdülkadir ünger, Hüseyin Altıntaş, Ertuğrul Bağ, Ali Eren Yalçın, Fabiano, Mustafa Yumlu, Özer Özdemir, Tiago Lopes, Bergdich, Oğuz Yılmaz, Muhammet Özkal, Sakıb Aytaç, Ben Mohamed, Özgür Çek, Subotic, Görkem Can, Mert Sarıkuş, Burak Gümüştaş, Murawski, Bakalorz, Recep Niyaz, Kubilay Aktaş, Hasan Ayaroğlu, Diskerud, Dossevi, Aissati, Ahmed Yasin, Varela, Emirhan Kaşçıoğlu, Muhammed Kiryolcu, Ferhat Erdoğan, Asım Aksungur, Rodallega, Sagal, Mesanovic, Sacko, Ali Yavuz Kol, Tusha, Mehmet Ali Ulaman ve Alihan Kalkan.

Yukatel Denizlispor’da Puanlara Etkisi Olanlar

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda Yukatel Denizlispor’da en çok gol atan futbolcular şöyle oldu: Hugo Rogallega 14 gol, Muris Mesanovic 6 gol, Recep Niyaz 5 gol, Hadi Sacko 2 gol ve Max Diskerud 2 gol atan futbolcular oldular. Öte yandan Kasımpaşa’da en çok asist yapan futbolcuları ise 5 asist ile Angelo Sagal, 3 asist ile Hugo Rodallega, 2 asist ile Recep Niyaz, 2 asist ile Hadi Sacko ve 2 asist ile Radoslaw Murawski oldu.