16 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

YUKATEL DENİZLİSPOR’DA 4 TEKNİK ADAM

Yukatel Denizlispor 2020 – 2021 sezonunun başından itibaren 4 farklı teknik adamla çalıştı. ilk olarak Robert Prosinecki ile sezona başlayan Denizlispor görevine son verilmesinin peşinden Robert Prosinecki yerine Kenan Atik teknik direktörlük koltuğuna oturdu.

Yalnızca 3 karşılaşmada takımın başlangıcında görev yapan teknik direktör ise yerini Yalçın Koşukavak’a bıraktı. Yukatel Denizlispor‘un teknik direktörlük koltuğunda şu an Hakan Kutlu oturuyor. Sezona Robert Prosinecki ile süregelen Denizlispor’un Kenan Atik’ten sonrasında bu sezonki üçüncü teknik direktörü olan Koşukavak, yeşil-siyahlı takımla çıkmış olduğu 9 maçta 2 galibiyet, 2 birliktelik ve 5 yenilgi almıştı.

PROSİNECKİ DÖNEMİ

Süper Lig ekiplerinden Yukatel Denizlispor, teknik direktör Robert Prosinecki ile yollarını 2020 yılının kasım ayının sonlarında doğru ayırmıştı.

Denizlispor Kulübünden meydana getirilen açıklamada, teknik direktör Robert Prosinecki ile olan sözleşmenin karşılıklı anlaşmaya varılarak sona erdirildiği belirtildi.

Prosinecki ile kendisinin antrenör ekinine, Yukatel Denizlispor’a verdikleri emekler için teşekkür edilip, bundan sonraki teknik direktörlük hayatında başarı dilendi.

Hırvat teknik erkek Robert Prosinecki yönetimindeki yeşil-siyahlı ekip, 8 maçta 1 galibiyet, 2 birliktelik ve 5 mağlubiyet alıp, 5 puan toplamıştı.

KENAN ATİK DÖNEMİ

2020-2021 sezonunda Prosinecki’nin peşinden göreve gelen Kenan Atik takımın başına 25 kasım’da geçmişti. 18 Aralık 2020 zamanı itibariyle ise görevinden ayrıldı ve Yeni Yalçın Koşukavak getirildi.

Kenan Atik’in takımın teknik direktörü olarak çıktğı ilk karşı karşıya gelme ise Medipol Başakşehir’e misafir olduğu 3-3’lük skorla sonlanmış karşılaşmaydı.

Denizlispor’un teknik direktörü olduğu 3 karşılaşmada yalnızca 1 puan almıştı. 6 Aralık 2020 tarihinde kendi sahasında Süper Lig’in kuvvetli kadrosu Fenerbahçe’ye 0-2 yenildiği karşılaşmanın peşinden 11 Aralık 2020 tarihinde çıkmış olduğu Kasımpaşa deplasmanında 3-2’lik mağlubiyetle dönmesinin peşinden takımdaki teknik direktörlük görevinden ayrıldı ve yerine Yalçın Koşukavak getirildi.

YALÇIN KOŞUKAVAK DÖNEMİ

Süper Lig’de en son evinde Fatih Karagümrük’e 2-1 yenilen Yukatel Denizlispor’da teknik direktör Yalçın Koşukavak çekilme etti.

Yeşil-siyahlı kulübün başkan yardımcısı ve basın sözcüsü Yavuz Cinkaya, yapmış olduğu açıklamada teknik direktör Koşukavak’ın idare kuruluna istifasını sunduğunu, yönetimin istifayı kabul ettiğini bildirdi.

Sezona Robert Prosinecki ile süregelen Denizlispor’un Kenan Atik’ten sonrasında bu sezonki üçüncü teknik direktörü olan Koşukavak, yeşil-siyahlı takımla çıkmış olduğu 9 maçta 2 galibiyet, 2 birliktelik ve 5 yenilgi almıştı.