21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Türkiye İsveç’i Rahat Geçti

Milletler Ligi’nde şampiyon olduktan sonra hedefini Avrupa Şampiyonası olarak belirleyen Filenin Sultanları, ilk maçında İsveç ile karşı karşıya geldi. Maçın favorisi tahmin edebileceğiniz üzere Türkiye idi. Gelin, bu maçın detaylarına bir göz atalım!

3-0’lık Galibiyet Hiç Kimse İçin Sürpriz Değildi

Türkiye, Avrupa Şampiyonası’nda C Grubu’nda mücadele ediyor. Grup maçlarını Almanya’nın Düsseldorf şehrinde oynayacak. İlk maç, 18 Ağustos 2023 Cuma gününün programında yer alıyordu. Maça Castello Düsseldorf Salonu ev sahipliği yaptı. TSİ 18.00’de başlayan maç, çok güzel bir ortamda oynandı. Daniele Santarelli, Milletler Ligi’nde şampiyon olan ve birbirleri ile oynamaya alışkın olan kadroyu bozmadı. Maça Elif Şahin, Melissa Vargas, Derya Cebecioğlu, Ebrar Karakurt, Eda Erdem Dündar ve Zehra Güneş ilk altısı ile başladı. Gizem Örge, libero olarak görev yaptı.

İsveç, milli takımımızın gücünün farkındaydı. Onlar, bilhassa ilk sette milli takımımıza direnmeye çalıştılar. Çekişmeli geçen ilk setin galibi Türkiye oldu. Bu seti 25-22 kazanan Türkiye, ikinci sette çok daha rahat bir oyun ortaya koydu. İkinci setin galibi 25-18’lik skor ile Türkiye oldu. İsveç’in üçüncü sette daha dirençli bir oyun oynayacağı düşünülüyordu. Ancak, milli takımımız, İsveç’e böyle bir şans tanımadı. Bu seti de 25-13 gibi farklı bir skor ile kazandı. Maçın galibi 3-0’lık skor ile Türkiye oldu.

Melissa Vargas Maçın En Skorer İsmi Oldu

Maçın en skorer ismini tahmin etmek zor değil! Küba doğumlu Melissa Vargas, bir yıl kadar önce Türk vatandaşı olarak milli takımımız için oynamayı tercih etmişti. 1999 doğumlu pasör çaprazı, İsveç karşısında takımına 19 sayı kazandırdı. 24 pasın 15’ini sayıya çevirdi. Buna ek olarak, dört servis sayısı aldı. Ebrar Karakurt; 11 hücum, bir de servis sayısı alarak maçı 12 sayı ile tamamladı. Maçı 12 sayı ile tamamlayan diğer oyuncu Zehra Güneş oldu. 24 yaşındaki orta oyuncu; altı hücum, iki blok ve dört de servis sayısı aldı. Eda Erdem Dündar sekiz, Elif Şahin altı, Derya Cebecioğlu ise iki sayı ile maçı tamamladı.

Voleybolu yakından takip edenlerin bildiği üzere İsveç’in en önemli oyuncusu Isabelle Haak! 24 yaşındaki pasör çaprazı, Vakıfbank’ta üç yıl boyunca forma giymişti. Bu maçta neler yapacağı merak edilen Isabelle Haak, 12 sayı alabildi. Takımının en skorer oyuncusu o oldu.

Sırbistan Galibiyetle Başladı

Avrupa Şampiyonası’nın favorilerinden birisi de Sırbistan! Sırpları bu yaz Türkiye’den de tanıdığımız Giovanni Guidetti çalıştırıyor. Sırbistan, ilk maçında Ukrayna ile karşı karşıya geldi. Maçı 3-0 kazanarak turnuvaya galibiyet ile başladı. Maçın en skorer ismi Tijana Boskovic oldu. 26 yaşındaki pasör çaprazı, maçı 22 sayı ile bitirdi. Mina Popovic de takımına üçü blok olmak üzere toplam on sayı kazandırdı.