25 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Trabzonspor‘da Ayrılıklar Devam Edecek

Bordo mavili takım Trabzonspor bu yaz transfere hızlı başlayan ekiplerden oldular. Gelecek sezon için güçlü bir takım kurmak için transfer çalışmalarına yoğun bir titizlik ile devam eden Karadeniz ekibi transfer de doğru isimler ile kadrosunu güçlendirmek istiyorlar.

Sezon ortasında takıma katılan Hırvat teknik direktör Nenad Bjelica’nın önderliğinde kadro revizyonuna başlayan bordo mavili takım da imzalar peş peşe de gelmek üzere. Gelecek sezon güçlü bir kadro kurmak için kolları sıvayan Karadeniz ekibi ilk imzaları da attırdılar.

Bordo mavili takım Trabzonspor ‘ da transfere hızlı başlayan ekiplerden olurken, Yunan ön libero Dimitrios Kourbelis’in transferini duyurdu. 29 yaşındaki Dimitrios Kourbelis ile 2 + 1 yıllık sözleşme imzalayarak bordo mavili formayı giydirdiler.

Dimitrios Kourbelis transferi sonrasında bordo mavili takım Mislav Orsic, Onuralp Cevikkan ve Joaquín Fernández takıma kazandırdılar.

Yeni isimlerin katıldığı bordo mavili takım Trabzonspor‘da gözler takımdan ayrılacak isimlere çevrildi. Bordo mavililerin bundan sonraki transfer stratejisi gidecek oyuncular ve mevcut isimlerin kamptaki performanslarına göre çizilecek.

Bordo mavili takımın Slovenya kampında ki mevcut kadrosundaki oyuncuların performansları neticesinde kadroda yeni isimler ancak ayrılacaklar sonrasında gerçekleşecek gibi.

Karadeniz ekibinde Uğurcan Çakır, Larsen, Denswil, Bartra, Bartra, Doğucan, Bardhi ve Flavio ‘ ya gelecek olan beklentilerini karşılaya bilecek tekliflere ancak onay verecek olan bordo mavililer transfer de bu isimlerden gelecek bonservis bedelleri karşılığında transfer çalışmalarına devam edecekler.

TREZEGUET VE GOMEZ’ E İLGİ FAZLASIYLA VAR

Karadeniz ekibin de bu sezon ki performansı ile tartışılan isimlerden birisi olan tecrübeli golcü Maxi Gomez ayrılacak isimlerin arasında.

Trabzonspor’da en çok ilgi gören oyuncuların başında Maxi Gomez için Olympiakos olmak üzere İspanya ve Amerika kıtasından talipleri olan Maxi Gomez’in satışından en az 4 milyon avro gelir bekleniyor.

Sol kanatta bitiriciliği ile dikkat çeken isimlerden birisi olan ve bu sezon takımın gol yükünde katkısı da olan Trezeguet’ de tekliflerin en çok geldiği isim oldu.

Özellikle Arap yarımadasından talipleri olan Trezeguet takımda tutulmak istense de yüksek bir bonservis bedeli halinde takımdan gönderilmesine de sıcak bakılacak.

DJANİNY VE KOİTA KENDİLERİNE KULÜP BULMASI İSTENDİ

Bordo mavili takım da Djaniny ve Koita ile de yollar ayrılacak. Kendilerine kulüp bulmaları için izin verildi.

Karadeniz ekibi iki oyuncusundan da az da olsa bir bonservis geliri beklentisi olacak. Öte yandan bordo mavili takım da izinsiz olarak Trabzon’daki ilk etap kamp çalışmalarına katılmayan Lahtimi’nin gönderilmesi gündeme geldi.

Yüksek maliyeti nedeni ile bordo mavili takım da ayrılması beklenen isimler arasında ise Denswil ve Bartra var. Yüksek maliyetleri nedeniyle takımdan gönderilmesi planlanan isimler arasında yer alırken iki oyuncu da takımdan ayrılmaya pek sıcak bakmıyorlar.