25 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Tenisçiler 2022 Yılına Damga Vurdular

Tek Kadınlar tenisinde büyük çıkış yakalan isimlerden birisi Tunuslu Ons Jabeur yaşadı.

ABD’nin Charleston kentinde düzenlenen Kadınlar Tenis Birliği (WTA) 500 turnuvasının finalinde Tunuslu tenisçi Ons Jabeur, Charleston Açık’ın tek kadınlar finalinde İsviçreli Belinda Bencic’i yenerek kupanın sahibi oldu.

Avusturalyalı tenisçi Ashleigh Barty sezonun ilk grand slami olan Avusturalya açık tenis ‘i kazanmasının ardından aldığı emeklilik kararı sonrasında Iga Swiatek üstün performansı sezona damga vuran olaylardan oldu. Polonyalı raket Iga Swiatek üst üste Katar Açık, Indian Wells ve Miami Açık’ta kupaya uzanırken, üst üste 3 WTA 1000 turnuvası kazanan ilk tenisçi rekoruyla sezona açmıştı.

Tek Erkekler Teniste ise gen yaşında mükemmel işlere imza atan İspanyol raket Carlos Alcaraz Sezonu dünya sıralamasının zirvesinde tamamlarken İspanyol raket sezonu 5 kupayla tamamladı.

Carlos Alcaraz Sezonu Çok İyi Açtı

İspanyol raket Carlos Alcaraz Sezonu dünya sıralamasının zirvesinde tamamlarken bu sezonu 5 kupa ile birden tamamlayarak tarihe geçti.

Bu son içinde İspanyol raket Carlos Alcaraz katıldığı turnuvalardan 10 milyon doların üzerine para ödülü kazandı. İspanyol raket sırası ile Rio Açık, Miami Açık ve Barcelona Açık, Madrid Açık ve ABD Açık’ta kupaya uzanarak dünya sıralamasında ilk 10’a giren en genç tenisçi rekorunda 1. Numara olan Rafael Nadal‘ a eşlik etti.

19 yaşındaki İspanyol tenisçi Carlos Alcaraz ATP sıralamasında zirveye çıkan en genç tenisçi rekorunu da elinde tutuyor.

Polonya’lı Iga Swiatek Tenis Severlerin İlgisini Kazandı

21 yaşındaki genç raket Polonya’lı Iga Swiatek üstün performansı sezona damga vuran olaylardan olurken performansı ile tenis severlerinde ilgisini kazandı.

Polonya’ lı genç raket üst üste Katar Açık, Indian Wells ve Miami Açık’ta kupaya uzanırken, st üste 3 WTA 1000 turnuvası kazanan ilk tenisçi rekoruyla sezona harika bir giriş ile başladı.

21 yaşındaki genç raket Polonya’ lı Iga Swiatek Stuttgart Açık ve sezonun ikinci grand slam turnuvası Fransa Açık’ta üstünlük kurarak bu zorlu süreçte genç yaşına rağmen 37 maç üst üste kazanan Swiatek, Serena Williams’ın 34 ve ablası olan Venus’un 35 maçlık serilerini geride bırakarak yeni bir rekor kırdı.

Polonya’ lı Iga Swiatek sezonu 8 kupa ve 67 galibiyetle tamamlayan Iga, WTA tarafından yılın en iyi tenisçisi ödülün de sahibi oldu.

Ons Jabeur Sezonun İkinci Büyük Çıkışını Yaptı

28 yaşındaki Tunus’ lu raket Ons Jabeur tek kadınlar tenisinde sezonun ikinci büyük çıkışını yaşadı. Wimbledon ve ABD Açık finale kadar yükselen Tunus’ lı raket Madrid Açık ve Almanya Açık’ta ise kupaya uzandı.

28 yaşındaki Tunus’ lu raket Ons Jabeur Dünya sıralamasında 10’uncu basamaktan ikinciliğe kadar yükselerek büyük bir başarı elde etti. Ayrıca WTA 1000 turnuvası kazanan ve sıralamada en yükseğe çıkan ilk Afrikalı ve Arap tenisçi oldu.