21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Sultanlar Ligi’nde Haftanın Son Maçını Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop Kazandı

Vodafone Sultanlar Ligi’nde ikinci hafta, 17 Ekim 2023 Salı günü oynanan maçlar ile başladı. Günün son maçı ise 18 Ekim 2023 Çarşamba gününün programında yer alıyordu. Bu sezon güzel işler yapması beklenen iki takımın mücadelesi saat 18.00’de başladı. Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, Nilüfer Belediyesi’ni konuk etti. Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan maçın detaylarına yakından bakmaya ne dersiniz?

Beş Setlik Maçın Kazananı Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop Oldu

Voleybol severler, haftanın son maçının zevkli geçeceğini düşünüyorlardı. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi her iki takım da 2023 – 2024 sezonuna çok iyi başladı. İlk maçlarını kazanan her iki takımın da amacı galibiyet idi. Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, saha ve seyirci avantajına sahip olmasından mütevellit bir adım önde gibi duruyordu. Fakat, ilk haftada Galatasaray Daikin’i 3-2 mağlup eden Nilüfer Belediyesi de asla yabana atılmayacak bir takım idi. Maçı izlemek adına ekran karşısına geçenler, maçın beş set süreceğini düşünüyorlardı. Böyle düşünenler yanılmadılar.

Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop, ilk seti 25-20 kazanmayı başardı. Nilüfer Belediyesi, ikinci seti 25-23 kazanarak setlerde durumu 1-1’e getirdi. Üçüncü setin galibi 25-19’luk skor ile Muratpaşa Belediyesi Sigorta Shop oldu. Dördüncü sette yaşanacaklar merak konusu idi. Nilüfer Belediyesi, bu seti 25-18 kazanarak duruma eşitlik getirdi. Kazananı son set belirleyecekti. Büyük bir çekişmeye sahne olan son seti 17-15 kazanan Muratpaşa Belediyesi, maçtan 3-2 galip ayrılarak ikide iki yapmış oldu.

Sultanlar Ligi’nde İkinci Hafta Sona Erdi

Vodafone Sultanlar Ligi, bu sezon zannedilenden bile daha heyecanlı geçecek. Vakıfbank, Eczacıbaşı Dynavit ve Fenerbahçe Opet’in şampiyonluk yarışında olması alışılagelmiş bir durum! Bu sezon, bu üçlüye Türk Hava Yolları da eklenecek.

Sultanlar Ligi’nin ikinci haftasının en önemli maçı tahmin edebileceğiniz üzere Eczacıbaşı Dynavit ile Fenerbahçe Opet arasında oynandı. Geçtiğimiz sezon final serisinde karşı karşıya gelen iki takımın mücadelesinin zevkli geçeceği aşikar idi. Eczacıbaşı Dynavit’te Tijana Boskovic, Fenerbahçe Opet’te ise Magdalena Stysiak’ın bu maça damga vuracakları düşünülüyordu. Öyle de oldu. Beş set süren maçın kazananı Eczacıbaşı Dynavit oldu. Rakibini 3-2 mağlup eden turuncu beyazlı takım, daha şimdiden sezonun favorilerinden birisi olduğunu gösterdi.

İkinci Haftanın Diğer Maçlarında Hangi Sonuçlar Alındı?

Bu haftanın sürprizini Beşiktaş Ayos gerçekleştirdi. Vakıfbank’a 3-2 mağlup olan siyah beyazlı takım, rakibinden bir puan koparmayı başardı. PTT, ligin en zayıf ekibi olarak tanımlanan Karayolları’nı 3-0 mağlup etti. Kuzeyboru, sezona formsuz başlayan Türk Hava Yolları’nı 3-1 yenerek büyük sükse yaptı. Ligin sürpriz takımlarından birisi olması beklenen Çukurova Belediyesi, Aydın BB’yi 3-1 ile geçti. Üçüncü hafta, 21 Ekim 2023 Cumartesi günü oynanan maçlar ile başlayacak.