21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.
Denizlispor futbolcusu

Sakatlanan Sacko’dan İyi Haber

Denizlispor takımının başarılı futbolcuları arasında yer alan Sacko; Trabzonspor maçında sakatlanmıştı. Türkiye Kupası maçından sakatlanan Sacko’nun sağ kasık bölgesinde bir yırtığın bulunduğu tespit edildi. Bu yırtığın küçük bir yırtık olduğu belirtilirken; başarılı futbolcunun yakın bir süre içerisinde sahalara dönebileceği de belirtildi. Denizlispor futbolcusu olan Sacko yakın bir zaman içerisinde takımındaki yerini alacak.

Sacko’nun Sakatlığı Çok Ciddi Değil

Denizli Özel Cerrahi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olan Op. Dr. Süleyman Hatay; yapmış olduğu detaylı muayene sonrasında Sacko’nun sağ kasık bölgesinde küçük bir yırtığın tespit edildiğini bildirdi. Op. Dr. Süleyman Hatay Sacko’nun sakatlığının çok ciddi görünmediğini belirtirken; oyuncunun kısa bir süre içerisinde yeşil sahalara dönebileceğinin de müjdesini veriyor.

Op. Dr. Süleyman Hatay; futbolcunun bir süre kendini dinlendirmesi sonrasında bu rahatsızlığın düzelebileceğini belirtirken; bu tip kas yırtıklarının; üzerine gidilirse, daha da büyüyebileceğini sözlerine ekliyor. Yapılan muayene sonrasında Denizlispor futbolcusu olan Sacko’ya 2 hafta süreli bir tedavinin uygulanacağı belirtiliyor. Yapılacak olan tedavi sonrasında oyuncunun yeşil sahalara tekrar geri dönüş yapacağı belirtiliyor.