9 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Merkezefendi Belediyesi’nden Bir Galibiyet Daha

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin 29. Haftasında Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, 1 Mayıs Cumartesi günü kendi sahasında Nadir Gold İstanbul Basket’e konuk etti. İki takım arasındaki bu karşılaşmayı ev sahibi Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, 87 – 63 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden başantrenör Ozan Havuzlu önderliğindeki Nadir Gold İstanbul Basket, bu sezon Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde 25. Mağlubiyetini almış oldu. Öte yandan kendi evinde oynadığı maçı kazanan başantrenör Şahin Ateşdağlı yönetimindeki Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, bu sezon 21. Galibiyeti ede etmiş oldu.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri; Nadir Gold İstanbul Basket’te attığı 17 sayı ile James White ve 15 sayı ile Zekeriya Yiğit Tekin olurken; Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket’te attığı 18 sayı ile Hakan Yapar ve 10’ar sayı ile Gökhan Yazıcıoğlu, Mustafa Kurtuldum ve Dwight Colebby Jr. oldu.

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket ve Nadir Gold İstanbul Basket Maçının Detayları

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin 29. Haftasında Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket ile Nadir Gold İstanbul Basket kozlarını paylaştı. Mücadelenin birinci, ikinci ve üçüncü periyotunu ev sahibi Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, sırasıyla 21 – 15, 46 – 32 ve 65 – 48’lik skorlar ile önde bitiren taraf ev sahibi Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket oldu. Dördüncü ve son çeyrekte de etkili oyununu sürdüren ev sahibi Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, karşılaşmadan 87 – 63’lük skorla galip ayrılan taraf oldu.

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket ve Nadir Gold İstanbul Basket Oyuncularının Sayı Dağılımı

Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin 29. Haftasında oynanan maçta Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket, kendi sahasında Nadir Gold İstanbul Basket’i 87 – 63 yendi. Bu sonuç ile birlikte iki takım oyuncularının maç sonundaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: Gökhan Yazıcıoğlu 10, Mustafa Kurtuldum 10, Hakan Yapar 18, Barış Özkan 4, Altan Erol 7, Deniz Çevik 6, Chauncey Collins 2, Mehmet Özdoğan 8, Dwight Colebby Jr. 10, Ümit Sonkol 7 ve Kılıçarlan Şenkahya 5 sayı atarken; Ozan Yılmaz 4, Zekeriya Yiğit Tekin 15, James White 17, Karahan Tuan Efeoğlu 6, Tolga Kay 7, Tarık Sezgün 6, Koralp Türk 2, Şevket Özdemir 4 ve Enes Gül 2 sayı attı.