13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Marcao Galatasaray’a Geri Dönebilir

Galatasaray sezonu şampiyonluk ile tamamlarken bu başarıda en büyük payı olan isimlerden birisi de Victor Nelsson idi. Danimarkalı oyuncu, bu sezon sadece Konyaspor maçında sarı kart cezalısı olduğu için forma giymedi. Galatasaray söz konusu maçı kaybetti. Bu durum, Victor Nelsson’un Galatasaray için ne kadar önemli olduğunu gösteren hususlardan sadece birisiydi.

Victor Nelsson’un Talipleri Çok!

Danimarkalı stoper defansın lideri olmayı başarabilen bir isim! Bu sezon Galatasaray’da Fernando Muslera ile beraber en çok süre alan oyuncu olmayı başardı. 1998 doğumlu oyuncunun bu performansı Avrupa kulüplerinin dikkatini çekti. Victor Nelsson’u isteyenler arasında İngiltere’den Tottenham ve İspanya’dan Sevilla kulüpleri bulunuyor.

Galatasaray yönetiminin Victor Nelsson’u bırakmaya niyeti yok! En azından istenilen bonservis bedeli gelmedikçe bu oyuncuyu satmayacaklar. Galatasaray, Victor Nelsson’u isteyen kulüplerden 25 milyon Euro bonservis talep ediyor. Söz konusu tutardan daha düşük olan teklifler kesinlikle kabul edilmeyecek.

1998 doğumlu oyuncu kariyerine farklı bir kulüpte devam etmek istiyor. Aslında Nelsson’u geçtiğimiz yaz Sevilla transfer etmek istemişti. İspanyol kulübü, Galatasaray’a maddi açıdan yetersiz bir teklif yapmıştı. Bu yüzden, bu transfer gerçekleşmemişti. Victor Nelsson, her ne kadar Sevilla’nın teklifine olumlu yaklaşsa ve bu kulübe transfer olmak istese de yönetim tarafından bir sezon daha kalması adına ikna edildi.

Galatasaray Victor Nelsson’un Yerini Marcao ile Doldurabilir

Victor Nelsson’un takımdan ayrılma ihtimalini dikkate alan Galatasaray yönetiminin hedefinde Marcao bulunuyor. 2019 yılının Ocak ayında Galatasaray’a transfer olan ve sarı kırmızılı formayı 3.5 sezon boyunca giyen Brezilyalı stoper, geçtiğimiz yaz Galatasaray’dan ayrılmıştı. Sevilla, oyuncuyu 12 milyon Euro karşılığında transfer etmişti. Bunun yanı sıra, oyuncunun sezon içerisinde belirli sayıda maç oynaması halinde Galatasaray’a maksimum üç milyon Euro bonus ödemesi yapılacaktı. Sarı kırmızılı kulüp, Marcao’dan iki milyon Euro bonus kazandı. Bir başka deyişle, Marcao, Galatasaray’a şu ana kadar 14 milyon Euro kazandırmış oldu.

Galatasaray yönetimi, Victor Nelsson’un tatmin edici bir maddi teklif karşılığında takımdan ayrılması halinde yerini Marcao ile doldurmayı düşünüyor. Sevilla’da istediği gibi bir sezon geçiremeyen 1996 doğumlu oyuncu da Galatasaray’a dönmeye sıcak bakıyor.

Marcao Şanssız Bir Sezon Geçirdi

Marcao sezona sakatlık sorunundan dolayı geç başladı. Sevilla formasını ilk defa 8 Ekim 2022 tarihinde oynanan Athletic Bilbao maçında giydi. Uyluk sakatlığını atlatan 27 yaşındaki oyuncu, Kasım ayında üst adale yırtığı gibi çok daha ciddi bir sorun ile karşı karşıya geldi. Bu durum, Marcao’nun daha uzun süre sahalardan uzak kalacağı anlamına geliyordu. Brezilyalı oyuncu, sahalara ancak Nisan ayında geri dönebildi. Marcao’nun Galatasaray ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2027 tarihinde sona erecek. Güncel Transfermarkt değeri 7.5 milyon Euro olan oyuncu bu yaz takımdan ayrılabilir.