21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

KİM FESHETMELİ

Ligde istediği sonuçları alamayan Denizlispor’da İsmail Aissati kulüpten ayrıldı. Yayıncı kuruluşun ödeme sıkıntısından dolayı kulüplerin de futbolcu ödemelerini yapmamasının gerekçe gösterildiği zamanda İsmail Aissati kulübe ihtar çektikten sonra sözleşmesini tek taraflı feshetti.

Denizlispor konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Futbolcularımızdan Ismail Aissati, kulübümüzle olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmiştir.

Kendisi hiçbir ödeme planını kabul etmeyerek, sözleşmesini tek taraflı feshetmeyi tercih etmiştir. Bu zor dönemde aramızdan ilk ayrılan oyuncunun Ismail Aissati olması ise hepimizi derinden üzmüştür.

Kendisine Denizlispor’a verdiği emekler için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.“ ifadelerine yer verdi.

‘BİZDEN BİRİ’

Ligimize 8 yıl önce Ajax’tan gelen İsmail Aissati Antalyaspor’da dikkatleri üzerine çekmişti. Antalyaspor’da sergilediği performansla birlikte piyasa değerini 2 katına çıkaran Hollandalı futbolcu Rusya’nın Terek Grozny takımına 3.3m Euro karşılığında transfer oldu.

Rusya’da 1 gol 11 asistlik performansının ardından 2016 yılında yolu tekrar ülkemize düştü. Yine Antalya’ya gelen tecrübeli futbolcu bu kez şehrin diğer takımı Alanyaspor’un yolunu tuttu.

Alanya’da istenilen performansı gösteremeyen Aissati önce Balıkesirspor’a ardından Denizlispor’a transfer oldu.

Bu sezon çıktığı 13 karşılaşmada gol ya da asist katkısı veremeyen ‘10’ numaralı futbolcu ödemelerinin yapılmadığı gerekçesiyle kulübe ihtar çekerek sözleşmesini tek taraflı feshetti.

YORUM  

Aissati özelinde ligimizin ekmeğini yiyen birçok yabancı futbolcu bulunmaktadır. Geldikleri ilk sezon sergiledikleri performansla uzun yıllar Anadolu kulüplerinde forma giyen oyuncuları hepimiz biliyoruz ki isim vermeye gerek yok.

Elbette ki ligimizin marka değerini arttıran yabancı futbolculara kimse hayır demiyor. Drogba, Sneijder, Quaresma, Hagi, Alex, Eto’o ve daha birçok kaliteli futbolcuya sözümüz yok. Bu tarz kaliteli isimler hem lig kalitesini yükseltiyor hem performanslarıyla takımlarına yardım ediyor.

Aynı zamanda takımdaki ve ülkemizdeki gençlere örnek oluyor. Ancak Aissati gibi 10 numara pozisyonunda oynayan ve hiç gol asist üretmeyen bir futbolcu yerine ülkemizde 1 tane genç futbolcu oynayamaz mı?

Bu durumda hem takımlar hem de genç futbolcular hatayı kendilerinde aramak zorunda. Yabancı futbolcuya kızamaz kimse. Böyle bir ülkeyi ve aldıkları Euroların her geçen gün değer kazandığı bir yerde oradan oraya transfer olmak her insanın hayali olsa gerek.

Kulüpler şapkalarını önüne koyarak kendilerini kulüpten büyük gören futbolculara taviz vermekten vazgeçmeli bir an önce.