21 Nisan 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

İspanya’nın İki Devi Real Madrid Ve Barcelona Karşı Karşıya Geldi

Türkiye’de transfer gündeminin ilk sırasında sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ nin 18 yasındaki yıldızı Arda Güler yer alıyor. Bu sezon Fenerbahçe formasıyla gösterdiği performansla taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanan Arda Güler, Avrupa devlerinin radarına giren genç isim kararını henüz vermedi.

18 yasındaki genç futbolcu için Avrupa devleri birbiriyle yarışırken, İspanya’nın ezeli rakipleri Barcelona ve Real Madrid, Arda Güler için karşı karşıya gelmiş durumdalar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’de kalıp kalmayacağı merak konusu olan 18 yasındaki yıldız isim Arda Güler’in transferi konusunda önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

İspanyol basını Arda Güler’in Barcelona formasını giymeye yakın olduğunu iddia etse de son günlerde genç yıldızın Real Madrid’i tercih ettiğini haberleri daha çok konuşulmaya devam ediyor.

Transferin gündemi olan 18 yasındaki genç futbolcu için Avrupa devleri birbirleri ile kıyasıya yarış içinde Arda Güleri kadrosuna katmak için mücadele etmeye devam ediyor. Arda Güler henüz net olarak bir karar vermemiş olmasına rağmen Barcelona ve Real Madrid takımlarına gidip geliyor.

Kariyerine bir an önce aslında Avrupa ‘ da devam etmek isteyen 18 yasındaki genç futbolcu sarı lacivertli takım da 1 yıl daha kalmak istemiyor ki bur ada Barcelona’ nın teklifi de genç oyuncu için geçerliliğini kaybediyor.

REAL MADRİD’ DE LUKA MODRİC ARDA GÜLER TRANSFERİNDE BAŞROL OYNUYOR

İspanyol devinin 10 numarası Hırvat oyuncu 37 yasındaki Luka Modric gelecek sezon Real Madrid’ e veda edecek.

1 yıl daha sözleşme yenileyerek takımda kalmasını istedikleri Luka Modric gelecek sezon 10 numaralı formayı bırakacak ama kime?

Burada ilk akla gelen isim tabi ki Arda Güler oluyor. Real Madrid’in transfer gündeminde olan ve genç oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen İspanyol ekibi bu transfer de 10 numarası Hırvat oyuncu 37 yasındaki Luka Modric’ i Arda Güler ile görüştürerek genç oyuncuyu takıma kazandırmak istiyorlar.

Gelecek sezon futbolu bırakması beklenen Luka Modric İspanyol ekibinin 10 numarasını da Arda Gülere bırakmak istiyor.

DAVİD BECKHAM’DAN SONRA ARDA GÜLER İÇİN KARŞI KARŞIYA GELDİLER

2003 yazında Real Madrid ve Barcelona, yıldız isim David Beckham’ı transfer etmek için direkt karşı karşıya gelmiş ve Beckham kararını İngiliz ekibi Real Madrid’den yana kullanmıştı.

Arda Güler transferinde de karşı karşıya gelen iki dev den hangisi genç oyuncuyu kadrosuna katacağı merak konusu oldu.

Barcelona Arda Güler için Sportif Direktörü Deco, geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe ile görüşmek üzere İstanbul’a gönderirken anlaşmaya da varmışlardır diye biliriz. Ancak Arda hemen transferinin gerçekleşmesini istediği için Barcelona ile anlaşmaya yanaşmamıştı.

Burada Real Madrid’ in genç oyuncuyu hemen kadrosuna katmak istemesi halinde bu transferi de David Beckham’ da olduğu gibi kendi lehine sonuçlanması çok yüksek.