25 Eylül 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Fenerbahçe Yeni Teknik Direktörünü En Kısa Sürede Açıklayacak

Fenerbahçe bu yazı çok hareketli geçirecek. Sarı lacivertli kulüp, transfere Galatasaray ve Beşiktaş’a kıyasla çok daha hızlı bir giriş yaptı. Ryan Kent ve Edin Dzeko; bonservissiz bir şekilde kadroya katılan isimler oldular. Bunun yanı sıra, kiralık olarak kadroda bulunan genç kaleci İrfan Can Eğribayat’ın da bonservisi alındı. Fenerbahçe’de transfer bitmeyecek. Sırada Dominik Livakovic ve Wilfried Zaha gibi isimler bulunuyor.

Başkan Ali Koç, Jorge Jesus’un ayrılığının ardından yeni teknik direktörün kim olacağını belirlemeye çalışıyor. On gün öncesine kadar gündemde Vincenzo Montella ve Mircea Lucescu vardı. Ancak, Ali Koç, takımı önümüzdeki sezon yerli bir teknik adamın çalıştıracağını açıkladı. Futbolseverler, Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörünün Volkan Demirel veya İsmail Kartal olacağını düşünüyorlardı. Ancak, sürpriz bir kararla Abdullah Avcı’yı da Fenerbahçe’nin başında görebiliriz.

Ali Koç İsmail Kartal’a Sıcak Bakıyor

Camiayı yakından tanıyan bir teknik adam ile çalışmak isteyen Ali Koç’un hedefinde Volkan Demirel’in olduğu söyleniyordu. Ancak, Volkan Demirel, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan depremin ardından gönül bağı kurduğu Hatayspor’dan ayrılmamayı tercih etti. Volkan Demirel’in kararı sonrasında gözler İsmail Kartal’a çevrildi. Deneyimli teknik adam, bir yıldır boşta! Kendisi, son olarak Fenerbahçe’yi çalıştırmıştı. Fenerbahçe, İsmail Kartal dönemini ikinci sırada tamamlamıştı. Lider Trabzonspor ile arasında ciddi bir puan farkı olsa da göze hoş gelen bir futbol oynamıştı. Taraftarlar, yakalanan galibiyet serisinden ve futbolcuların takımı sahiplenmelerinden dolayı bir hayli mutluydular.

Ali Koç, geçtiğimiz sezon takımın başına Jorge Jesus’u getirmekle hata yaptığını düşünüyor. Onun hata yaptığını düşünmesine sebep olan husus Jorge Jesus’un performansından ziyade başarısına rağmen İsmail Kartal’ı görevden alması! Geçtiğimiz sezon hem taraftarların hem de futbolcuların saygısını kazanan bir teknik adam ile çalışmamak ciddi bir hata oldu. Fenerbahçe, bu hatanın bedelini şampiyonluğu kaybederek ödedi. Bu noktada, Ali Koç’un bir numaralı hedefinin İsmail Kartal olduğunu söyleyebiliriz. 62 yaşındaki teknik adam ile önümüzdeki günlerde bir görüşme gerçekleştirilecek. Güncel tarih itibariyle, hac görevi için kutsal topraklarda olan deneyimli teknik adam Fenerbahçe’nin teklifine olumlu bakıyor.

Plase Abdullah Avcı!

Abdullah Avcı, Türk futbolunun 2010 sonrası dönemine damga vurmuş bir isim! Kendisi, çok uzun süre Başakşehir’i çalıştırdı. Bu takımı sıfırdan kurdu ve Süper Lig’in başaltı ekiplerinden birisi haline getirdi. Abdullah Avcı, Başakşehir’in şampiyon olduğu 2019 – 2020 sezonunda görevde değildi. Ancak, elde edilen şampiyonlukta ciddi bir pay sahibi idi. Beşiktaş macerası ciddi bir hayal kırıklığı ile sonuçlanan deneyimli teknik adam, aradığı başarıyı Trabzonspor’da yakaladı. Bordo mavili takımı 2021 – 2022 sezonunda şampiyon yaptı. Ancak, 2022 – 2023 sezonunda alınan kötü sonuçlardan dolayı görevinden ayrıldı. Mart ayından bu yana takım çalıştırmayan Avcı, Fenerbahçe’nin başına geçmeye sıcak bakıyor.