21 Haziran 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Fenerbahçe Cengiz Ünder Transferinde Mutlu Sona Ulaştı

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe transferde gaza bastı. Son olarak, Sassolo’dan Mert Müldür’ü kadrosuna katan ve sözleşmesi sona eren oyuncusu Miha Zajc ile yeni sözleşme imzalayan Fenerbahçe, bir süre sessiz kalmıştı. Söz konusu dönemde Wilfried Zaha ve Tete’nin Galatasaray’a kaptırılması, taraftarları üzdü.

Ezeli rakibi ile girmiş olduğu iki transfer yarışından mağlup ayrılan Fenerbahçe, gözünü yeniden Cengiz Ünder’e çevirdi. Bilhassa Tete’nin Galatasaray’a kaptırılmasının ardından bu oyuncuyu transfer etmeyi kafasına koyan Fenerbahçe, Olimpik Marsilya ile yeniden masaya oturdu.

Cengiz Ünder İçin Kulübüne 15 Milyon Euro Ödenecek

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe, çok uzun süreden bu yana Cengiz Ünder ile ilgileniyordu. Olimpik Marsilya, en başlarda bu oyuncuyu elden çıkarmak istemiyordu. Fakat, Fenerbahçe’nin istekli oluşu ve Cengiz Ünder’in de gitmek istemesi, Fransız kulübünün geri adım atmasına neden oldu. Olimpik Marsilya, oyuncu için Fenerbahçe’den ilk etapta 15 milyon Euro istedi. Fenerbahçe ise bu parayı bonuslar ile beraber verebileceğini dile getirdi. Olimpik Marsilya, bu teklifi kabul etse de paranın önemli bir kısmının peşin olarak ödenmesini istedi. Fenerbahçe, Fransız kulübünün istekleri ile baş edemeyince transfer görüşmelerini durdurmak zorunda kaldı.

Cengiz Ünder’in alternatifini Tete olarak belirleyen Fenerbahçe, bu transferde ezeli rakibi Galatasaray’dan çalım yiyince rotasını bir kez daha Cengiz Ünder’e çevirdi. Önümüzdeki sezon Olimpik Marsilya’da yeterince forma şansı bulamayacağını düşünen Cengiz Ünder de Fenerbahçe’ye gelmeye sıcak bakıyordu. Tete transferinden dolayı taraftarlarını fazlasıyla üzen Fenerbahçe’de başkan Ali Koç, Cengiz Ünder için tüm şartların zorlanmasını talep etti. Sarı lacivertli kulüp, Olimpik Marsilya’ya 15 milyon Euro ödemeye karar verdi. Bu transfer de mutlu son ile bitmiş oldu.

Milli Oyuncu Önümüzdeki Hafta Türkiye’ye Gelerek Sözleşme İmzalayacak

Cengiz Ünder, Olimpik Marsilya’nın Fenerbahçe’ye evet demesinin ardından önümüzdeki hafta içerisinde Türkiye’ye gelecek. Sağlık kontrollerinden geçtikten sonra kendisini Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza atacak. Oyuncunun yıllık ücreti ve sözleşme süresi bilinmiyor.

Fenerbahçe teknik direktörü İsmail Kartal, Cengiz Ünder’i ilk 11’de kullanmayı düşünüyor. 26 yaşındaki oyuncunun varlığı, 8+3 kuralı açısından da mühim! Önümüzdeki sezon Fenerbahçe’nin sağ kanadında Cengiz Ünder görev yapacak. Sol kanatta Dusan Tadic, forvet arkasında Sebastian Szymanski, forvette de Edin Dzeko yer alacak. Cengiz Ünder, Roma’da forma giydiği dönemde Edin Dzeko ile takım arkadaşı idi. İkili, yıllar sonra Türkiye’de bir araya gelecek.

1997 doğumlu oyuncu, 2021 ila 2023 yılları arasında Olimpik Marsilya’da top koşturdu. Fransız kulübünde iki sezonda toplam 93 maçta görev yaptı. Bu maçlarda 18 gol atıp 12 asist yaptı. Fransız kulübü, milli oyuncumuzu 8.9 milyon Euro karşılığında transfer etmişti. Oyuncunun Olimpik Marsilya ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecekti.