13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’un Bu Sezondaki Hedefleri 2022 – 2023

Denizlispor, TFF 1. Lig’e büyük emek harcayarak hazırlansa da ligin 19. ve sonuncu sırasında yer aldığı için bu sezon ciddi bir moral düşüklüğü yaşamakta. Oyuncuların oynadıkları oyunun karşılığını alamadıklarını düşündükleri için antrenmanların da durağan geçtiği gelen duyumlar arasında. Bu nedenle Denizlispor’un acilen birkaç galibiyet ile eski güçlü ve başarılı haline dönmesi gerekiyor.

Denizlispor verilen yaz tatili süresince herhangi bir transfer yapamadığı için mevcut oyuncuları ile yola devam etmek durumunda kaldı. Bu nedenle takıma yenilik getiren bir şey olmadığı için takımın canlanmasını ve sezona tutunmasını sağlayan transferlerin bir an önce yapılması gerektiği kanısında.

Milli Ara Sonunda Çıkış Yakalayacağız

Denizlispor teknik direktörü Mesut Bakkal, takımın bu durumundan üzüntü duyduğunu ifade etti. Takımından memnun olan fakat yaşadığı yenilgilerden dolayı morallerinin bozuk olduğunu söyleyen Bakkal, milli ara döneminde kendilerine geleceklerinden emin bir şekilde konuştu. “Milli ara sonunda çıkışı yakalamış olacağız.” sözünü veren Bakkal’ın geçen seneki başarısı düşünülürse bu çıkışı yakalayabilme ihtimallerinin çok yüksek olduğu görülüyor. Mesut Bakkal, 2021 – 2022 sezonunda alt sıralardan kurtulma mücadelesi içerisindeyken Denizlispor’da 15 maç içerisinde aynı takım ile 9 galibiyet alarak önemli bir başarıyı sağlamıştı. Bu nedenle başkanın ve taraftarın takıma ve hocaya olan inancı tam.

Çok fazla sakat oyuncusu olan Denizlispor bu nedenden dolayı da bu sezon kötü bir başlangıç yapmış bulunmakta. Bu nedenle oyuncuların sakatlıklarının bir an önce iyileşmesi ve takıma geri dönmesi ilk hedeflenen şeyler arasında yer alıyor. Maç esnasında 65. dakikadan itibaren rotasyonda sıkıntı yaşadıklarını belirten Bakkal, bu durumun en büyük sebebinin yükün 6 – 7 oyuncunun üzerine binmesi olduğunu söylüyor. Bu nedenle taktik yönünden de iyileştirmelere gitmesi gereken Denizlispor’un bu sorunu hallettikten sonra daha iyi oynayacağına şüphe yok.

Denizlispor TFF 1. Lig’in ilk 6 haftasında toplam 2 puan alarak ligin en son sırasında bulunuyor. Küme düşüp düşmeyeceği konusunda konuşmak şu an çok erken olsa da takımın bu endişe ile iyi oyun oynayamadığını düşünen teknik direktör takımının başarısı ve morallerini yerine getirebilmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını da açıklamalarına ekledi.

Başkan Uz: Hedef Devre Arasına Kadar En Az 20 Puan

Denizlispor başkanı Mehmet Uz, takımına çok güvendiğini belirterek hedefin devre arasında kadar en az 20 puan olduğunu açıkladı. Takımın şu dönemlerde geçirdiği kötü günleri geride bırakacağına inancı tam olan başkanın takımı için yapılanmalar konusunda da çalışmalara devam ettiğini belirtti. Takımına ve teknik ekibine desteğini esirgemeyen Başkan Uz hedeflerin kısa vadede gerçekleşmese de uzun vadede gerçekleşebileceğini söyledi. Bu nedenle takımın ve taraftarın morallerini bozmamasını, birlik ve beraberlik ile bu güç durumları atlatacaklarını açıkladı.