13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’dan Hakem Tepkisi

Bu sezon TFF 1.Lig’de oldukça dikkat çeken maçlar oynayan ve kümede kalma açısından bir iyi bir kötü sonuçlar alan Denizlispor, ligin 34’üncü haftasında konuk olduğu Bursaspor karşısında kötü bir performans sergiledi ve sahadan 1-0 mağlup ayrıldı. Ligin 35’inci haftasında kendi sahasında oynayacağı Gençlerbirliği maçı öncesinde çok ciddi bir moral bozukluğu yaşayan Ege temsilcisi, bununla birlikte maçta kendisine tam 7 sarı kart gösteren ve İsmail Aissati’yi çift sarı kartla oyundan atması tartışılan Atilla Karaoğlan’a çok sert tepki gösterdi.

Kıyım Var

Bu sezon TFF 1.Lig’de çok dikkat çeken maçlar oynayan ve ligde kalabilmek adına canını dişine takan Denizlispor, ligin 34’üncü haftasında Bursaspor karşısında sahneye çıktığı maçta hiç iyi bir performans sergileyemedi ve sahadan 1-0 mağlup ayrıldı.

Denizli temsilcisinin başarılı teknik direktörü Mesut Bakkal oyuncularının kötü performans sergilediğini ve Bursaspor’un galibiyeti kendilerinden çok daha fazla hak ettiğini dürüstçe ifade ederken, tecrübeli teknik adamın odağındaki isimse hakem Atilla Karaoğlan’dı.

Maçta tam 7 kere Denizlispor oyuncularına sarı kart çıkartan Karaoğlan’ın birçok kararı tartışılmaya devam ederken, Hakan Çinemre ve İsmail Aissati gibi oyuncuların da Gençlerbirliği ile oynanacak müsabakada kart cezalısı durumuna düşmesi Denizlili taraftarları kara kara düşündürüyor olmalı.

Bununla birlikte tepki gösteren tek paydaş Mesut Bakkal da değil. Denizlispor’un genç başkanı Mehmet Uz da kulübün resmi sitesinden çok sert bir açıklama yaptı.

Kilit Vuralım

Kulüpten yapılan açıklamada Türkiye Futbol Federasyonu’na bu maçtan daha önce bir yazı gönderildiği ve bu yazıda hangi maçta nasıl puanların heba olduğunun detaylıca anlatıldığı açıklandı.

Bununla birlikte Denizlispor’un hiçbir maçında kazansın ya da kaybetsin fark etmeksizin hakemlerle alakalı olarak ileri geri konuşmadığına dikkat çeken Uz, bununla birlikte takımının hakkını korumak adına elinden geleni yapacağından da kimsenin şüphesinin olmamasını rica etti.

Takımların kaderlerinin sahadaki mücadeleyle değil masadaki mücadeleyle belli olmasının futbola ve takımlara bir yararı olmadığını ifade eden açıklamada, eğer durum bu şekilde olacaksa kulüplerin kapılarına kilit vurup bu işlerin tamamen sonlandırılmasının daha iyi olacağı gibi sert ifadeler de yer aldı.

Bursaspor ile oynanan müsabakada rakibin aldığı galibiyete bir gölge düşürmek niyetinde olmadıklarını belirten Yeşil Siyahlı kulüpte, bununla birlikte hakemin tüm takdir haklarını rakip lehinde kullanması ve maçın başında sarı kartını kullanmakta cömert davranmasının oyuncuların dirençlerini kırdığına dikkat çekildi.

Çıkarılan kartların sadece bu maçı değil gelecek haftalarda oynanacak maçları da etkileyeceğine dikkat çeken Denizlispor’da başta hakemler olmak üzere futbolun tüm paydaşlarının daha adil, hakkaniyetli ve dikkatli olması gerektiğine dikkat çekildi.

Bu sert açıklamalarla birlikte Bursaspor maçının etkisi daha da fazla büyürken takımın Gençlerbirliği karşısında oynayacağı maçtan galibiyetle ayrılamaması işleri gerçekten zorlaştırabilir.