9 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’dan Belediye Başkanına Ziyaret

4.18 milyon Euro güncel piyasa değeri ile TFF 1’inci Lig ekipleri arasında Altay Spor Kulübü’nün ardından sonuncu olarak gelen Denizlispor, 2022/2023 sezonu için Denizlispor Kulüp Başkanı Mehmet Uz’un açıklamalarına göre nerdeyse kulübün borcu piyasa değerinden daha yüksek miktardaydı. Bu şekilde de tabii ki Türkiye Futbol Federasyonu tarafından transfer yapma yasağı uygulanan yeşil siyahlılar, yaz çalışmalarını bu şekilde sürdürdü. Teknik adam Mesut Bakkal nezaketindeki Denizlispor’a mali sponsor arayışları ve destek kampanyaları gündemdeyken kulüp başkanı Mehmet Uz’dan anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi.

Denizli Belediye Başkanı, Denizlispor’u Ağırladı

Denizlispor Kulüp Başkanı Mehmet Uz ve ekibinden Başkan Yardımcısı Ali İnceören, Futbol Şube Sorumlusu Hikmet Olgun, Teknik Direktör Mesut Bakkal ayrıca Denizlispor A takım kaptanları Oğuz Yılmaz ve Gökhan Süzen’in de katıldığı ziyarette, kabul eden taraf Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan oldu.

Buluşmanın ardından konuşan Kulüp Başkanı Mehmet Uz, ilk olarak her daim maddi manevi yanlarında olan Belediye Başkanı Zolan’a teşekkürlerini iletti. 2022/2023 sezonunda da yönetim kurulu, teknik heyet, futbolcular ve tüm taraftarların hep birlikte kenetlenmesinin takımın tüm gücünü ortaya koyacağını söylerken, güzel bir TFF 1’inci Lig sezonu geçirmeyi temenni etti.

Denizlispor Kulübü Başkanı Mehmet Uz’un teşekkürleri ve temennisinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 2022/2023 sezonunda da her zaman olduğu gibi yeşil siyahlılara başarılar diledi. Tecrübeli teknik heyet ile birlikte hareket eden başarılı takımın bu sezonda da başarıya ulaşabileceğini dile getiren Zolan, Denizlispor tüm Denizli vatandaşları olarak hepinizin ortak değeridir dedi. Bu vakte kadar şehrimizin en büyük markası Denizlispor oldu diyen Zolan, bundan sonra da olabilmesi için her zaman destek olmaya devam edeceğiz kimsenin bundan şüphesi olmasın dedikten sonra yeni sezon için bir kez daha yeşil siyahlı ekibimize canı gönülden başarılar diliyorum diye de ekleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Denizlispor Taraftarlarının Tam Desteğini Bekliyor

TFF 1’inci Lig’de sezonun ilk haftasında Eyüpspor deplasmanına çıkan ve 1-0’lık skor ile mağlup olan Denizlispor, 22 Ağustos Pazartesi günü saat 21’de evinde Çaykur Rizespor’u ağırlayacak.

Denizlispor kulüp yönetimi ise bu karşılaşmanın bilet fiyatını açıkladı. Müsabakada belirlenen fiyatlarda Loca önü 200 TL ve VIP tribün 100 TL olarak ilan edildi. Ardından sırasıyla B-D üst 90, A-E üst 75, A-E alt 60, maraton-açık 45 ve son olarak misafir seyirci tribün bileti ise 50 TL olarak belirlendi ve ilan edildi.

Teknik direktör Mesut Bakkal, Eyüpspor yenilgisini iç sahada telafi edeceklerini ve yeşil siyahlı taraftarların destekleriyle birlikte 3 puana ulaşacaklarını söyledi. İç sahada puan kaybetmek istemediğini söyleyen Bakkal, takımın itici gücünün tribünler olduğunu ve hazır iç sahadayken bu destekten faydalanmak istediğini söyledi.