13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’dan Ayrılan Muğdat Çelik İçel İdman Yurdu ile Anlaştı

Yeşil siyahlı takım; önümüzdeki sezona umutlu bakıyor. Denizlispor; tıpkı diğer TFF 1.Lig takımları gibi maddi sıkıntılar ile mücadele ediyor. Geçmişte kulüpte forma giymiş oyunculara yapılmayan ödemelerden dolayı transfer yasağı cezası alındı. Ancak, Denizlispor teknik direktörü Mesut Bakkal bu durumu kesinlikle dert etmedi. Başka takımların tekliflerine aldırış etmeden Denizlispor’da kalmayı tercih etti.

Mesut Bakkal; Denizlispor yönetiminden dış transfer istemedi. Hali hazırda kadroda olan oyuncular ile yola devam edilmesini talep etti. Fakat, bu isimlerden bazılarının da takımdan ayrıldıklarını ifade edebiliriz. Onlardan birisi de tahmin edebileceğiniz gibi Muğdat Çelik oldu.

Muğdat Çelik Futbolu Bırakma Kararından Vazgeçti

Geçtiğimiz sezon Denizlispor’da forma giyen Muğdat Çelik; yeşil siyahlı takım ile yalnızca dokuz maça çıktı. Tecrübesinden beklenmeyecek kadar kötü bir performansa imza attı. Sadece bir gol atarak tamamladığı sezonun ardından herkesi şaşırtacak bir karara imza attı. Henüz 32 yaşında olmasına rağmen futbolu bıraktığını açıkladı. Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen ve Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Muğdat Çelik’in vermiş olduğu bu karar çok geçmeden değişti.

Muğdat Çelik; futbolu bıraktıktan sonra bilhassa sosyal medyadan gelen devam et çağrılarına kayıtsız kalamadı. Ancak, Mersinli olmasından ve ailesine daha çok vakit ayırmak istemesinden mütevellit Mersin kulüplerinden birisinde forma giymeye karar verdi. Bu noktada, 2022 – 2023 sezonu için 3.Lig Grup 1 takımlarından İçel İdman Yurdu ile anlaştı. 32 yaşındaki oyuncunun bu kategoride başarılı maçlar çıkarması ve takımını bir üst lige taşıması bekleniyor.

Tiago Lopes ile Yollar Ayrıldı

Denizlispor’da takımdan ayrılan tek ismin Muğdat Çelik olmadığını ifade edebiliriz. Bir süredir yeşil siyahlı kulüpte forma giyen ve başarılı bir performans sergileyen Tiago Lopes ile de anlaşma sağlanamadı. Denizlispor yönetimi; oyuncuyu takımda tutabilmek adına onunla çok uzun süreden bu yana görüşmeler gerçekleştiriyordu. Fakat, oyuncunun maddi sorunlar yaşayan Denizlispor ile anlaşmaya niyeti yoktu. Yıllık ücret talebini her geçen gün arttıran deneyimli isim ile ipler tamamen koptu.

Tiago Lopes; Denizlispor’a vefasızlık yapan isimlerden birisi! Her şeyden önce, oyuncunun bir önceki sezondan kalan alacaklarının tamamının ödendiğini ifade etmeliyiz. Fakat, oyuncu; yönetimin yapmış olduğu bu jesti görmezden geldi. Ayrıca, yeni sezon için 150 bin Türk Lirası talep etti. Tiago Lopes’in bu isteğini çok fazla bulan Denizlispor yönetimi oyuncu ile yolları ayırmak zorunda kaldı.

Tiago Lopes Kimdir?

4 Ocak 1989 tarihinde dünyaya gelmiştir. Başta sağ bek olmak üzere sol bek ve orta saha sağ pozisyonlarında da forma giyebilir. 2019 ila 2021 yılları arasında Denizlispor’da top koşturmuştur. Ardından, 2022 yılının Ocak ayına kadar kulüpsüz kalmıştır. Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında yeniden Denizlispor ile anlaşan oyuncunun yeni adresi önümüzdeki günlerde belli olacak.