5 Haziran 2023 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Sakatlık Gündemi

Süper Lig’de Beşiktaş yenilgisinin ardından bu hafta içini bay geçti. Yukatel Denizlispor’da teknik ekip gözünü sakat futbolculara çevirdi.

Cumartesi günü evinde Yeni Malatyaspor ile kritik bir maça çıkacak. Yeşil siyahlı takım Recep Niyaz, Veton Tusha ve Özgür Çelik’in yanı sıra Beşiktaş maçında sakatlanan Mustafa Yumlu için seferberlik ilan edildi.

Sakatlıklara Odaklanıldı

Sağlık ekibinin verilen arada 4 futbolcuyu iyileştirmek için yoğun çaba harcadığı, futbolcuların da bireysel olarak çalışmalar yaptıkları söylendi.

Futbolcuların tam hazır olup olmayacakları ise önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Beşiktaş karşılaşmasında sarı kart göre Angelo Sagal da cezası nedeni ile Yeni Malatyaspor maçında sahada yer alamayacak.

Diğer yandan takımda sakatlıkları bulunan oyunculardan Recep Niyaz, Mustafa Yumlu ve Veton Tusha’nın sakatlıklarının sona erdiği ve takım ile birlikte çalışmalara başladığı açıklandı. Denizlispor, 2 günlük iznin ardından 6 Mart Cumartesi günü sahasında oynayacağı Yeni Malatyaspor maçının hazırlıklarına zaman kaybetmeden başladı.

Sakar Oyunculardan İyi Haber Geldi

Spor Toto Süper Lig’de bu haftayı bay geçiren Yukatel Denizlispor’da sakatlıkları sona eren Recep Niyazi, Mustafa Yumlu ve Veton Tusha takım ile birlikte çalışmalara başlarken Denizlispor, Yeni Malatyaspor maçı için kolları sıvadı. Sakarlığını atlatan Veton Tusha ile tedavileri sona eren Recep Niyaz ile Mustafa Yumlu antrenmanlarda takım arkadaşları ile birlikte yer aldı.

Sakatlıkları iyileşen bu 3 oyuncu için sağlık heyetinin onayının alınmasından sonra görev verilmesi durumunda Yeni Malatyaspor, maçında sahaya çıkabileceği belirtildi. Düşme potasından kurtulmak isteyen Yukatel Denizlispor, Yeni Malatyaspor karşısında hesaplarını galibiyet üzerine yapmakta.

Futbol Şube Sorumlusu Ali Fırat, evlerinde iyi bir sonuç elde etmek istediklerini belirtirken, takımına güvendiğini, sahada oyuncularının sonuna kadar mücadelede edeceğini inançlarının tam olduğunu söyledi. Yeni Malatyaspor maçından 3 puan kazanmak istediklerini dile getirdi.

Yukatel Denizlispor, Süper Lig’de 26 maça çıktı ve 26 maçta 5 galibiyet, 6 beraberlik ve 15 yenilgi alarak 20. Sırada yer alıyor. 21 takımın yer aldığı Süper Lig’de 20. Sırada yer alarak küme düşme riskini sürdürüyor. Önümüzdeki günlere oynayacağı maçlar ile küme düşme olasılığını yok etmek istiyor.