13 Temmuz 2024 Denizli güncel spor haberleri bu sayfada.

Denizlispor’da Karışıklık Var

Mesut Bakkal yönetiminde çıktığı ilk 3 maçtan başarılı sonuçlar aldıktan sonra Samsunspor deplasmanında çok ağır bir yenilgiyle yüzleşen Denizlispor’a dair basına yansıyan haberler oldukça can sıkıcı. Çok iyi bir gidişattan sonra farklı bir skorla mağlup olmanın verdiği hayal kırıklığıyla daha da gerilen atmosfer soyunma odasında karışıklık çıkmasına neden oldu. Kaleci Adam Stachowiak ile Genel Menajer Özhan Çetin arasında çıkan tartışmalar sonrasında Adam’ın kadro dışı bırakılması bekleniyor.

Hiyerarşi Sorunu

Sezonun geri kalanı Denizlispor adına pek kolay geçmeyecek. Kulübün geçen sene Süper Lig’e veda ettikten sonra yaşadığı mali kriz ve bu sene de TFF 1.Lig’de kümede kalma mücadelesi veriliyor olması takımı ve camiayı oldukça yıprattı.

Sezon içerisindeki 3’üncü teknik direktörü Mesut Bakkal ile iyi bir çıkış yakalayan Yeşil Siyahlı ekip, ligin 26’ıncı haftasında Samsunspor deplasmanında hezimete uğradı. 5-0’lık ağır yenilgi ve kötü futbol takımda ciddi bir moral bozukluğu yaratırken, bu moral bozukluğunun da tetiklediği tatsız bir olay yaşandığı iddia ediliyor.

Yeni Asır Gazetesi’nin haberine göre Samsunspor maçından sonra Teknik Direktör Mesut Bakkal sorumluluğu üstüne aldı. Oyunculardan bu ağır yenilgiyi geride bırakmalarını isteyen tecrübeli teknik adam bu durumu bir yol kazası olarak görmeleri gerektiğini belirtti.

Mesut Bakkal’dan sonra Denizlispor Genel Menajeri Özhan Çetin’in konuşma yapıyor olmasının oyuncular üzerinde olumsuz bir etki yarattığı ifade ediliyor. Kaleci Adam Stachowiak’ın Çetin’e sert bir şekilde çıkıştığı ve hoca konuştuktan sonrasının önemi olmadığını belirterek Çetin’in varlığını sorguladığı haberde yer alan iddialar arasında.

Adam’ın bu çıkışından sonra Aissati’nin de tecrübeli kaleciye destek verdiği, bununla birlikte diğer oyuncuların araya girmesiyle soyunma odasının yatıştırıldığı iddiaları gündemde. Kaleci Adam Staccowiak’ın süresiz bir şekilde kadro dışı bırakılması bekleniyor.

Yol Kazası Mı?

Mesut Bakkal’ın soyunma odasında oyuncularına ifade ettiği yol kazası betimlemesi gerçekten doğru. Denizlispor adına Samsunspor karşısında alınan mağlubiyet 3 puandan daha fazlası değil. Kaldı ki Samsunspor deplasmanında ligin lideri Ankaragücü de dahil pek çok takım sahadan boynu bükük ayrıldı.

Tabii ki skor oldukça can sıkıcı ve oyuncular üzerinde ister istemez olumsuz bir etki yaratacaktır ancak Yeni Asır Gazetesi’nde çıkan haberin detayları oldukça can sıkıcı. Adam veya bir başka oyuncu fark etmeksizin böyle bir psikolojide olunması çok iyiye işaret değil.

Aynı şekilde pek tabii bu gibi bir olayda yaptırımlar gelebilir ancak Genel Menajer Özhan Çetin, Denizlispor’un kümede kalma mücadelesinde sahaya inip görev yapmayacaksa bu durum sezon sonuna kadar idare edilebilirdi.

3 maç aradan sonra 5-0 gibi ağır bir mağlubiyet alan oyuncuların o anın sıcaklığıyla birbirlerine de bir başkasına da sert bir çıkış yapmaları şaşırılacak bir durum değil.

Ancak Denizlispor’un kriz yönetimi konusunda pek de iyi olmadığı ortada.